Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

wystawa warszawa

Wystawą malarstwa Mariana Bogusza i Zbigniewa Dłubaka

Wystawa organizowana przez Fundację Stefana Gierowskiego na nowej, ponad pięciusetmetrowej przestrzeni poświęcone będą malarstwu, a zwłaszcza zjawiskom artystycznym istotnym dla pokolenia Stefana Gierowskiego. 

 

wystawa

Po wojnie Bogusz i Dłubak powołali (wraz z Kajetanem Sosnowskim) Grupę 55. W 1956 roku natomiast, dzięki staraniom Bogusza, otwarta została warszawska Galeria Krzywe Koło, w której swoje prace pokazywali m.in. artyści Grupy 55 oraz Stefan Gierowski właśnie.

Mimo że współcześnie Mariana Bogusza zna się przede wszystkim jako twórcę form przestrzennych czy inicjatora wydarzeń artystycznych, natomiast Zbigniew Dłubak kojarzony jest z fotografią konceptualną, to należy pamiętać, że punktem wyjścia ich działalności było malarstwo. Warto dodać, że Stefan Gierowski jest twórcą całej koncepcji wystawy oraz miał decydujący głos w wyborze prac i opracowaniu scenariusza wystawy.

wystawa

wystawa warszawa

Fundacja Stefana Gierowskiego to nie tylko przestrzeń wystawowa

Fundacja Stefana Gierowskiego powstała w 2014 roku. Jest to instytucja wyjątkowa, pierwsza tego rodzaju w Polsce: powołana przez rodzinę artysty, zajmująca się jego twórczością, a jednocześnie mająca własną przestrzeń wystawową. Poza organizacją wystaw w swojej siedzibie przy ulicy Kredytowej 9 w Warszawie, Fundacja Stefana Gierowskiego będzie także wspierać młodych twórców zajmujących się malarstwem – od 2015 roku Fundacja przyznaje nagrodę finansową za najlepszy dyplom na Wydziale Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

wystawa warszawa

Wystawa malarstwa Mariana Bogusza i Zbigniewa Dłubaka
można oglądać do 19 marca 2017 r.
Od wtorku do piątku: 11:00-19:00
W soboty i niedziele: 11:00-17:00

Fundacja Stefana Gierowskiego
ul. Kredytowa 9 w Warszawie
(wejście od Placu Dąbrowskiego)

 

Zobacz najciekawsze wydarzenia rozrywkowe w mieście Warszawa. Blog WaszaWawa to darmowa baza zawierająca nadchodzące wystawy w Warszawie. Sprawdź, jakie wystawy odbywają się w Warszawie, kiedy możesz wybrać się na oprowadzanie po wystawie. Bilety do muzeum oraz darmowe wystawy w Warszawie.
Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi. Na blogu WaszaWawa opisuje miejsca które odwiedzam i przedstawiam tylko te do których naprawdę warto się wybrać.