Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Wielki Piknik Australijski już za nami. Nie tylko Wilanów czeka na kolejną edycję.

Niezwykłe smaki, słoneczny luz i wyjątkowy dzień pod szyldem Wielki Piknik Australijski czekał na wszystkich, którzy odwiedzili warszawski Wilanów 10 czerwca.

Wielki Piknik Australijski

W ramach Pikniku przygotowano wiele atrakcji nawiązujących do kultury Australii. Na gości czekały m.in. warsztaty kulinarno-sommelierskie, które poprowadzili: słynny chef, Mateusz Gessler oraz Wojciech Cyran, sommelier i ambasador australijskiego wina Jacob’s Creek .

Wielki Piknik Australijski

Uczestnicy warsztatów mogli dowiedzieć się, dlaczego kuchnia australijska jest tak wyjątkowa. Za sprawą słynnego szefa kuchni poznali jej kulinarne tajniki, a także nauczyli się dobierać wino do dań przygotowywanych zgodnie z zasadami foodpairingu.

Oprócz tego w te słoneczne popołudnie odbyło się również spotkanie z Markiem Niedźwieckim, jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy radiowych, który znany jest ze swojej miłości do Australii.

Wielki Piknik Australijski

Za sprawą warsztatów artystycznych, można było nauczyć się sztuki malowania punktowego, charakterystycznego dla rdzennych mieszkańców Australii, a także ozdobić pamiątkowy bumerang.

Dostępna dla gości była również wystawa zdjęć Julii Raczko, słynnej globtroterki, w całości poświęcona temu kontynentowi. Wieczorem, w ramach kina letniego, wyświetlony został film „Projektantka”.
Na scenie z kolei zagrali Lanberry i Antek Smykiewicz, znani i lubiani muzycy, których utwory podbijają radiowe listy przebojów.

Na imprezę „Wielki Piknik Australijski”
zaprosił wszystkich sponsor, Dobry Wybór Sp. z o.o Sp. k.dystrybutor marki Jacob’s Creek.

 

Zastanawiasz się gdzie zjeść w Warszawie? Poznaj sprawdzone restauracje w Warszawie. Gdzie zjeść w warszawie po 22 lub gdzie w Warszawie na piwo. Niezależne opinie, recenzje i oceny. Tylko sprawdzone restauracje w Warszawie. Nie czekaj! Poznaj i dziel się rekomendacjami. Przeczytaj na najpopularniejszym blogu o Warszawie. Naszła Was gastrofaza i jesteście ciekawi gdzie jest najlepszy kebab w Warszawie. Chcecie zamówić coś z Uber Eats, ale nie wiecie która restauracja w Warszawie jest najlepsza? Planujecie zabrać dziewczynę na randkę i potrzeba dobra restauracja na kolacje. Po to właśnie jest ten blog! Dzięki kategorii Warszawa na talerzu poznacie najbardziej sprawdzone miejsca i uczciwe rekomendacje. Dowiecie się gdzie zjeść w Warszawie z dziewczyną i gdzie pójść na piwo z kumplami!