Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Premiera w Teatrze Imka – Wiele demonów reż. Mikołaj Grabowski

Wybitny reżyser Mikołaj Grabowski tym razem sięga po entuzjastycznie przyjęty przez krytyków tekst Jerzego Pilcha. Wiele demonów to powieść, która podejmuje różne wątki. Z jednej strony jest to miłość i śmierć, z drugiej pożądanie i utrata.

W Sigle, miejscowości polskich luteranów, mroczny pesymizm przeplata się z ekstazą, a mieszkańcy oszczędzają na opale. Zniknięcie Oli, pięknej córki pastora Mraka sprawia, że Wiele demonów staje się pewnego rodzaju kryminałem, ale tylko pozornym, bo istotą jest tu tajemnica.

Spektakl ukazuje pewien rodzaj demonizmu, który kryje się w religijnej wspólnocie i jest sprzecznością cechującą protestantów. Widzowie już od pierwszych minut są wciągnięci w intrygę, a jednocześnie zaglądają do domów bohaterów, którzy zadają pytania o sens życia, śmierci, wiary, Boga, miłości, cierpienia i o sens wielu demonów. Z pozoru zabawne sytuacje, które wywołują chichot, szybko zmieniają w charkot, a śmiech więdnie w gardłach, także przy zaskakującym, niesamowitym zakończeniu.

W spektaklu występują aktorzy Teatru IMKA w Warszawie i Teatru Nowego w Łodzi.
Spektakl prezentowany w ramach współpracy Teatru Nowego oraz Teatru IMKA –
DuoPolis Kulturalne Warszawa-Łódź.
Spektakl dofinansowany ze środków miasta Łódź.

Obsada: Iwona Bielska (gościnnie), Maria Dejmek (gościnnie), Joanna Król, Agnieszka Rose (gościnnie), Łukasz Gosławski, Dymitr Hołówko (gościnnie), Marcin Kalisz (gościnnie), Tomasz Karolak (gościnnie) /Michał Sitarski, Dariusz Kowalski, Adam Kupaj (gościnnie), Konrad Michalak, Wojtek Oleksiewicz , Piotr Ligienza (gościnnie)

Reżyseria i scenografia: Mikołaj Grabowski
Adaptacja: Mikołaj Grabowski
Kostiumy: Zuza Markiewicz i Izabela Dąbrowska
Choreografia: Katarzyna Małachowska
Reżyseria świateł i multimedia: Michał Grabowski

Terminy spektakli: 17 i 18 maja 2017

 

Zastanawiasz się na co do teatru? WaszaWawa to aktualny repertuar teatrów w Warszawie. Premiery teatralne, wydarzenia artystyczne w Warszawie, koncerty. Właśnie tu! Szukasz informacji co w warszawskich teatrach? Gdzie kupisz tanie bilety do teatru? WaszaWawa to najlepsze spektakle, przedstawienia teatralne, zapowiedzi oraz premiery. Bądź na bieżąco z wydarzeniami. Teatr – najważniejsze spektakle. Premiery, ostatnie spektakle. Sceny amatorskie i niezwykłe widowiska. Teatr państwowy, teatr prywatny czy teatr amatorski. Tu znajdziesz darmowe informacje o biletach na spektakle i wydarzeniach około teatralnych. Szukasz informacji o tym co w Warszawie. Poznaj WaszaWawa najlepszy blog z darmową bazą imprez w Warszawie! Wydarzenia, imprezy, atrakcje. Darmowe imprezy, koncerty, zaproszenia na imprezy