Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Raj w Niebie gdzie w warszawie waszawawa

Warszawskie restauracje niebawem znów będą otwarte!

Warszawskie restauracje najprawdopodoobniej za dwa tygodnie wznowią swoją działalność i zaczną przyjmować klientów. Jak podaje Rmf.fm od 18 maja 2020 r, większość lokali, będzie mogła ponownie być otwarta. Większość, ponieważ kolejny etap odmrażania, nie będzie dotyczył lokali z samoobsługą. Na tym jednak nie koniec. Nasze wyjścia do restauracji, póki co nie będą wyglądały tak jak dawniej.

Wszyscy restauratorzy, którzy do tej pory musieli zawiesić swoją „stacjonarną” działalność lokali, nie ukrywają że skutki ograniczeń, odczuli już w pierwszych dniach pandemi. Mamy nadzieję, że ten krok w jakimś stopniu pozwoli im wrócić do życia, a nam da to jakąś perspektywe powrotu do normalności.

Havana Cafe Bar rezerwacje

Nim jednak ponownie będziemy mogli czuć się swobodnie w swoich ulubionych miejscówkach, upłynie trochę czasu a gastronomia musi przygotować się na szereg nowych wymogów, które musi spełnić by móc zaczać funkcjonować od planowanego 18 maja. Jak teraz będzie wyglądała działalność restauracji?

Według RMF bary i restauracje mogłyby przyjmować klientów tylko w ogródkach. Odległość między stolikami ma wynosić dwa metry.

RMF.FM zaznacza również, że „Klient restauracji będzie mógł siedzieć wyłącznie przy stoliku, ewentualnie pójść do łazienki. Co ważne – nie będzie musiał mieć maseczki i rękawiczek. Nie będzie też konieczności badania temperatury.

To jest plan który teraz ma rząd. Rozwój sytuacji związanej z koronawirusem może to zmienić.

Na szersze otwarcie barów i restauracji trzeba będzie poczekać kolejne tygodnie. Dla ich właścicieli to duży problem. Ich działalność pozostanie ograniczona. Po drugie dla wielu to dodatkowe koszty – zwłaszcza konieczność zapewnienia obsługi kelnerskiej.

Można się też spodziewać lawiny wniosków do urzędów miejskich z prośbami o zezwolenie na otwarcie ogródka.”

Bangkok soi menu

Bangkok soi warszawa

Trzymamy kciuki aby wszystkie nasze ulubione lokale, wrócił do tradycyjnej działalności. Wierzymy, że następi to już niebawem i dzięki temu wszyscy wrócimy do stołów! Jesteśmy z Wami!