Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

nieruchomości warszawa

Modernistyczna przestrzeń Powiśla. Marvipol ruszył z budową Topiel 18.

Jedna z najbardziej klimatycznych dzielnic Warszawy w ciągu ostatnich lat przeszła ogromną metamorfozę. Powiśle stało się miejscem inspirującym warszawiaków i dającym im wyjątkową przestrzeń, którą mogą odkrywać co dzień na nowo. Jeżeli szukasz mieszkania na Powiślu, to ciekawą ofertą może być dla Ciebie nowa inwestycja Topiel 18.

Powiśle ma swój własny i niepowtarzalny charakter, którego nie znajdziemy w innych dzielnicach Warszawy. To spokojne i kameralne miejsce, które przyciąga wydarzeniami kulturalnymi oraz przestrzenią do odpoczynku. Inwestycja zlokalizowana jest tuż przy zielonym Parku Kazimierzowskim, którego teren widoczny jest z okien apartamentowca.

nieruchomości warszawa

Topiel 18 stanowi esencję piękna modernistycznego detalu, a swoją strukturą nawiązuje do budynków znajdujących się na Powiślu. Wtapia się w architekturę dzielnicy, a jednocześnie stanowi ponadczasową konstrukcję w nowoczesnej formie.

Wydaje mi się, że marzeniem każdego architekta, jest stworzenie ponadczasowego projektu. Takiego, który będzie zapamiętywany, ale jednocześnie nie takiego, który będzie na tyle ekstrawagancki, że straci na swojej funkcjonalności. Projektuję przede wszystkim dla ludzi, ale tak, by docenili także samą bryłę. Jej unikatowość, która jednak wpisuje się w miejsce, gdzie powstanie.

Tu piękno tkwi w detalu. W eksperymentach i odwadze, którą wykazywali się architekci przełamując dobrze znane formy i nadając im nowego, pięknego kształtu. Chcieliśmy to podkreślić w naszym projekcie, jednocześnie dodając do niego elementy wyjątkowe nie tylko w swojej formie, ale także w tym, z czego je zrobiliśmy. I tutaj to my wykazaliśmy się odwagą.

Projektując rozkłady apartamentów postawiłem na różnorodność przestrzeni i możliwość swobody w jej aranżacji. Każde z mieszkań ma coś, co je wyróżnia od innych. Metalowe balustrady czy zaokrąglone tak, by oddać ducha Powiśla. Loggie, które powiększają przestrzeń. Stworzyliśmy specjalne miejsce z zielenią, która pojawia się także na dachu i wyższych kondygnacjach. Widok z tej perspektywy zmienia wszystko. – mówi Marcin Mostafa założyciel i architekt z pracowni WWAA

Bezpośrednio w okolicy Topiel 18 znajduje się także Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego z otwartą przestrzenią na dachu oraz Centrum Nauki Kopernik, a ciepłe wieczory można spędzić na Bulwarach Wiślanych.

mieszkania na sprzedaż warszawa powiśle

Każdy z komponentów, który znalazł się w Topiel 18, powstał,by przyciągać wzrok swoją niepowtarzalnością. Materiały wykorzystane na elewacji wchodzą także do wnętrza budynku, gdzie współgrają z nowoczesną architekturą i dodają jej nieszablonowej elegancji.

W Topiel 18 czekają także udogodnienia, dla osób, którym zależy na sprawdzonych rozwiązaniach i oszczędności czasu. Dla mieszkańców budynku dostępna jest siłownia do treningu obwodowego, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Przy lobby przygotowana została specjalna sala na spotkania biznesowe, tak by zapewnić ich uczestnikom spokój oraz kameralną atmosferę sprzyjającą rozmowom. Na mieszkańców czeka także zielony ogród, znajdujący się na tyłach Topiel 18

mieszkania warszawa

Niewielka liczba apartamentów odzwierciedla charakter inwestycji, podkreśla jej kameralność i zapewnia mieszkańcom prywatność. Otwarte tarasy na ostatnich piętrach zapewniają poczucie przestronności i gwarantują zapierający dech w piersi widok na miasto. Ponadczasowość inwestycji, usytuowanej w centrum zyskującego coraz większą popularność Powiśla, zostanie doceniona przez prawdziwych koneserów.

Rynek nieruchomości w Warszawie to prawdziwa dżungla. Co chwilę pojawiają się plany na nowe inwestycje w Warszawie. Rynek pierwotny i rynek wtórny pełen jest ofert mieszkaniowych. potrzebne Ci są rekomendacje gdzie kupić mieszkanie? Szukasz informacji gdzie budują się nowe mieszkania w Warszawie? A może interesuje Cie wynajem mieszkania w Warszawie? Ten dział jest dla Ciebie. WaszaWawa.pl to nie tylko blog o kulturze i ludziach w stolicy. To również informacje o tym gdzie wynająć mieszkanie w Warszawie. To dział w którym w przystępny i przejrzysty sposób mówię o tym co nowego buduje się w Warszawie. Dzięki WaszaWawa.pl dowiesz się gdzie powstają nowe osiedla i gdzie warto kupić mieszkanie. Na bieżąco będziesz mógł śledzić rynek mieszkaniowy w Warszawie i podjąć decyzję czy warto wynająć mieszkanie w Warszawie. Rynek nieruchomości w Warszawie to nie tylko mieszkanie do wynajęcia czy mieszkanie na sprzedaż. To również najlepsze biura w Warszawie, miejskie przestrzenie które zasługują na pokazanie na blogu WaszaWawa.pl Na blogu pojawiać będą się również ciekawe projekty architektoniczne, architektura Warszawy i miejsca w których warto spędzić wolny czas w Warszawie.