Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Too Good To Go warszawa

Zdobyli Europę, ale czy pokochają ich także nad Wisłą? Nietypowa aplikacja debiutuje dziś w Warszawie

Są w 12 państwach, współpracują z prawie 26.000 partnerów a ich aplikacja została pobrana ponad 12 milionów razy. Dziś na polskim rynku debiutuje Too Good To Go, aplikacja której misją jest walka z marnowaniem jedzenia, a także zachęcenie do innego stylu korzystania z lokalnych restauracji? Ostatnio aplikacja Too Good To Go została wyróżniona dwoma prestiżowymi nagrodami – Gault et Millau przyznało firmie Digital Award za uratowanie ponad 50 000 posiłków w Belgii. Z kolei nagrodę dla najgorętszego startupu przyznała komisja podczas jednej z najważniejszych imprez branżowych – konferencji The Next Web. Czy kultura jaką chce krzewić ekipa z Too Good To Go przyjmie się nad Wisła? Zobaczymy! Polska (póki co Warszawa) jest drugim krajem, gdzie w tym roku debiutuje aplikacja.

Too Good To Go | moda na Zero waste

Too Good To Go aplikacjaO zrównoważonej konsumpcji mówi się coraz więcej. Również w Polsce. Zwłaszcza w dużych aglomeracjach. Problem marnowania żywności zaczyna być zauważalny już od pewnego czasu i o ile możemy mówić o problemie, tak samo idea zero waste czy byciem eko zaczyna być pewnym trendem. Wśród krajów Unii Europejskiej, gdzie działa Too Good To Go, Polska plasuje się na trzecim miejscu pod względem ilości marnowanej żywności – wyrzucany 9 milionów ton rocznie,czyli 236 kg w roku na osobę! Wydaje się więc, że to najwyższy czas na wejście aplikacji Too Good To Go do Polski.

Globalną CEO firmy Too Good To Go jest Mette Lykke, która zarządza ponad 300-osobowym zespołem. Jej misją jest zainspirowanie ludzi do walki z marnowaniem jedzenia i bardziej zrównoważonego stylu życia. Jest założycielką Endomondo, hitowej aplikacji dla fanów sportu z ponad 30 milionami użytkowników na całym świecie.

Too Good To Go | Z czym to się je?

Too Good To Go to wywodząca się z Danii aplikacja, dzięki której niesprzedana danego dnia żywność, zamiast lądować w koszu, staje się wspaniałym posiłkiem-niespodzianką. Sklepy i restauracje codziennie oferują świeże produkty, takie jak np. pieczywo, owoce, świeże kanapki, sałatki czy też pełne dania. Choć każde z przedsiębiorstw stara się sprzedać wszystkie porcje czy sztuki, nie zawsze się to udaje. W ten sposób całkowicie świeże i dobre jedzenie może wylądować w koszu. Dzięki aplikacji Too Good To Go użytkownicy mają szanse uratować przez wyrzuceniem pełnowartościowe produkty czy posiłki kupując je w bardzo atrakcyjnych cenach! Ten niewielki krok i zmiana myślenia człowieka może mieć wielki wpływ na planetę.

Naszą misją jest stworzenie świata, w którym nie wyrzuca się jedzenia. Ze wszystkich sposobów na niszczenie środowiska – wyrzucanie jedzenia chyba jest tym najgłupszym. W końcu, dlaczego pyszne i świeże jedzenie musi wylądować w koszu? Wierzymy, że rozwiązanie problemu marnowania jedzenia jest w zasięgu ręki. Nawet drobne działania mogą przynieść wielkie rezultaty, szczególnie jak pojawiają się takie narzędzia do walki z marnowaniem, jak Too Good To Go – uważa Kuba Walasek, który reprezentuje Too Good To Go w Polsce.

Too Good To Go | Kto będzie karmił?

Od zasadzenia marchewki przez podanie jej na stole – w produkcji jedzenia marnują się nie tylko same produkty, ale także mnóstwo wody, ziemi czy nawet ludzkiej pracy. Marnowanie jedzenia powoduje aż 8% globalnej emisji gazów cieplarnianych, które, jak już powszechnie wiadomo, mają fatalny wpływ na planetę! – możemy przeczytać na stronie aplikacji

Z aplikacją na od 2016 roku, stałe współpracuje Grupa Accor – i hotele pod jej markami takimi jak np. Sofitel, Mercure, Ibis czy Novotel. Dzięki tej aplikacji, Accor uratował 160 000 posiłków przed wyrzuceniem do kosza a to oznacza ograniczenie emisji CO2 do atmosfery o 370 ton. Takie informacje płyną od Katarzyna Nowak z grupy Accor i Orbis w Europie Środkowo-Wschodniej.

W Warszawie póki co do współpracy zaangażowało się ponad 50 restauracji i ważne info dla wszystkich psioczących na to, że takie rzeczy w stolicy. Nie moi mili, z informacji, które udało mi się uzyskać, Warszawa nie będzie jedynym miastem w Polsce, w którym Too Good To Go będzie działać. Tak więc, jeżeli pomysł się Wam podoba na samym dole znajdziecie linki do darmowego pobrania apki w  Google Play i AppStore.

Darmową Too Good To Go aplikację można ściągnąć w

Google Play 

AppStore