Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Roztańczone poniedziałki czyli po pracy idziemy tańczyć tango nad Wisłą

Wraz z powrotem wysokich temperatur, nad Wisłą ponownie zagości taniec! I tym razem nie chodzi o weekendowe harce na parkiecie. Zapraszam na pierwszy w tym sezonie Wieczór Tańca nad Wisłą: TANGO I MILONGA / 28.05.

Najbardziej roztańczone poniedziałki w mieście wracają w nowym sezonie! Pomost 511, Wilcza Milonga i Fundacja Energia Tanga zapraszają na tangowe rozpoczęcie tygodnia.

Porywający taniec ulicy, urzeka i fascynuje ludzi na całym świecie. Wywodzi się z Buenos Aires w Argentynie i Montevideo w Urugwaju. Jego kroki wzorowane były na hiszpańskich tańcach habanera i flamenco. Do Europy tango przywitało ponad 100 lat temu i momentalnie podbiło serca mieszkańców starego kontynentu.

tango gdzie w warszawie

Nieodłącznym elementem tanga jest milonga, czyli magiczny czas radości i zabawy. Jest to prawdziwa, zmysłowa uczta zarówno dla tańczących jak i dla obserwatorów, którzy mogą miło spędzić miło czas z przyjaciółmi.

Tradycyjne milongi odbywają się wieczorami, by zrelaksować się po całym dniu życiowych zmagań. Taki wieczór pulsuje rytmem wewnątrz i na zewnątrz, a muzyczna atmosfera sięga zenitu. Podczas Wieczoru Tanga nad Wisłą wszyscy chętni będą mogli rozpocząć przygodę z tangiem lub przypomnieć sobie zapomniane kroki.

Pierwsza godzina spotkania, to lekcja dla początkujących prowadzona przez znakomitych tancerzy i instruktorów: Beatę Maję Gellert i Łukasza Wiśniewskiego. Nikt tak jak Łukasz nie czaruje tangowego nastoju, okraszonego piękną techniką Mai!

Tuż po lekcji odbędzie się milonga, na której zarówno początkujący jak i zaawansowani miłośnicy tanga będą mogli delektować się tańcem na specjalnie przygotowanym parkiecie z linoleum. O oprawę muzyczną zadba Dj Wilk.

darmowe lekcje tanga

 

Ciekawe miejsca w Warszawie, popularne miejscówki, recenzje nowych miejsc. Restauracje w Warszawie. Nietypowe miejsca w Warszawie. Przestrzenie które zachwycają i które warto odwiedzić. Poznaj ciekawe miejsca w Warszawie i sam polecaj je innym dzięki najpopularniejszemu blogowi w Warszawie – WaszaWawa.pl Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi. Na blogu WaszaWawa opisuje miejsca które odwiedzam i przedstawiam tylko te do których naprawdę warto się wybrać. Blog WaszaWawa publikuje informacje o tym co w Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie najlepiej się bawić w Warszawie. Jako pierwszy zobaczysz dowiesz się o ciekawych wydarzeniach w Warszawie. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat tego co w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Koncerty? Najważniejsza lista muzycznych imprez w Warszawie. Bilety na koncerty, spotkania z artystami. Jakie spektakle w Warszawie grają teraz teatry? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy. Poznaj najciekawsze miejsca w Warszawie, zaplanuj koncertowy weekend, zobacz gdzie wybierzesz się na hitowe filmy lub gdzie zobaczysz rewelacyjne spektakle. Dotknij miasta, które tętni cały czas życie. WaszaWawa to blog który na bieżąco informuje o najciekawszych imprezach w Warszawie. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, tych którzy szukają informacji o koncertach, repertuarze filmowym, spektaklach.