Loading Posts...

Slov Folk Story nad Wisłą

Nadchodzące lato odkryje nowe oblicze stołecznego życia nad wodą. Po tegorocznym przetargu na lokale, powstało kilka niezwykle ciekawych miejsc i inicjatyw. A już w najbliższą środę, 8 czerwca, rusza SLOV FOLK STORY, cykl spotkań oraz konferencji z rzemieślnikami i ludźmi, którzy wybrali życie poza miastem.

SLOV FOLK STORY to wydarzenie inaugurujące powrót rzemieślniczych tradycji w samo centrum miasta. Przez całe wakacje serwis SLOV we współpracy z nadwiślańskim Grunt i Woda zapraszają na gościnę i warsztaty z rzemieślnikami i osobami, które porzuciły wielkomiejski zgiełk, odnajdując spełnienie w bliskich i odległych zakątkach całej Polski. Temat migracji poza miasto i ucieczki od korporacyjnych standardów powraca w mediach dość regularnie, ale tworzy kolejnych „nieuchwytnych” bohaterów, których można podziwiać na odległość. Tym razem będzie inaczej! SLOV FOLK STORY to pierwsza cykliczna okazja dla warszawiaków, aby poznać historie powrotu do korzeni na żywo, spotkać się z twórcami, artystami i rzemieślnikami oraz zadać im frapujące pytania.

Slov Folk Story

Najbliższe SLOV FOLK STORY (8 czerwca, godz. 18) to spotkanie z Elżbietą i Robertem Zdanowskimi, prowadzącymi w Barcicach Drwalewskich pod Piasecznem Agroturystykę i Eko Winnicę „U Strzygi” oraz Magdą Ziółkowska, twórczynią Biżuterii z talerzy. Państwo Zdanowscy przedstawią swoją historię przeprowadzki z Warszawy do Barcic, gdzie odnaleźli swoje miejsce na świecie, prowadzą gospodarstwo agroturystyczne, hodują kozy, przyrządzają rozmaite przetwory i specjały, a także o motywach porzucenia warszawskich karier i skutkach tej decyzji. Natomiast Magda Ziółkowska opowie dlaczego jako jedyna w Polsce zdecydowała się robić biżuterię z porcelany, jak zdobywa materiały na swoje produkty i z jakich powodów młoda osoba wybrała zgłębianie tajników sztuki jubilerskiej, a nie modny kierunek studiów. A to dopiero początek! Już wkrótce ruszy regularny cykl warsztatów Z RĘKI DO RĘKI – RZEMIOSŁO POWRACA!


Show one comment

[…] Anna także jest zaangażowana w działania związane ze Zrób To Sam – współorganizuje SLOV FOLK STORY czyli cykl spotkań, warsztatów oraz konferencji z rzemieślnikami i ludźmi, którzy wybrali […]

Leave a Comment