Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

warszawa imprezy w warszawie darmowe imprezy

Kolacja Sen Nocy Letniej – tak wyglądała najbardziej magiczna kolacja w stolicy

Kolacja Sen Nocy Letniej – trwający od 4 lat projekt Plac Defilad przyzwyczaił nas już do nieszablonowych rozwiązań i śmiałego pogrywania z przestrzenią wokół Pałacu Kultury i Nauki, czasem nawet samego budynku PKINu. Całonocne potańcówki na płycie głównej, Tetris w oknach PKiNu, pszczoły oraz ogród na dachu i przed Teatrem Studio, plenerowe koncerty symfoniczne,  czy wreszcie ukochana przez publiczność i powtarzana co roku Kolacja Sen Nocy Letniej pod gołym niebem, przed wejściem głównym do Pałacu Kultury i Nauki. Miejska uczta dla ponad 500 gości. Celebracja wspólnoty stołu i przyjaźni.

warszawa imprezy w warszawie darmowe imprezy

Kapryśna pogoda przepędziła jednak w tym roku na dobre wesoły tłum z placu wprost do bajkowych pałacowych wnętrz, gdzie przy elegancko przystrojonych stołach zasiedli goście. Dalej już bez zmian: dania serwowali kelnerzy, grała muzyka na żywo.

warszawa imprezy w warszawie darmowe imprezy

Organizatorom udało się nawet stworzyć w pałacu klimat zaczarowanego ogrodu miejskiego z Placu Defilad. Przed wejściem na Kolację stanął także ufundowany przez Grąbczewskich i BarStudio neon SZANUJ ZIELEŃ, który docelowo znajdzie się w ogrodzie na Placu Defilad.

warszawa na talerzu, warszawa imprezy w warszawie darmowe imprezy,

warszawa na talerzu teatr warszawa warszawa imprezy w warszawie darmowe imprezy

Motywem przewodnim tegorocznej edycji były stolice kultury. Kulinarna, muzyczna i estetyczna podróż po często nieoczywistych zakątkach świata. W menu królowały kulki z groszku i mięty podane na puree z cytryny i masła, krem z fenkułu i topinamburu podany z pesto ze szczawiu, orzechów nerkowca i sera pleśniowego, młode buraki, morele, karmelizowana cebula ze świeżym tymiankiem i kolendrą, podawana z winegretem cherry i melasą z granata, smażone kurki z czarnym ryżem, podane z oliwą truflową, estragonem, serem owczym i plastrami buraka “candy”

warszawa imprezy w warszawie darmowe imprezy

Całości dopełniła serwowana wraz z wiankami kawa, czysta Arabika z ziaren brazylijskiej odmiany Bourbon z regionu Cerrado podana w kwiatach lata z odrobiną słodyczy.

Słodkim finałem był deser Lukullus w St.Tropez, czyli sorbet ze świeżych truskawek, lody maślane z wanilią Bourbon z Madagaskaru z bezą.

 

 

 

Ciekawe miejsca w Warszawie, popularne miejscówki, recenzje nowych miejsc. Restauracje w Warszawie. Nietypowe miejsca w Warszawie. Przestrzenie które zachwycają i które warto odwiedzić. Poznaj ciekawe miejsca w Warszawie i sam polecaj je innym dzięki najpopularniejszemu blogowi w Warszawie – WaszaWawa.pl Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi. Na blogu WaszaWawa opisuje miejsca które odwiedzam i przedstawiam tylko te do których naprawdę warto się wybrać. Blog WaszaWawa publikuje informacje o tym co w Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie najlepiej się bawić w Warszawie. Jako pierwszy zobaczysz dowiesz się o ciekawych wydarzeniach w Warszawie. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat tego co w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Koncerty? Najważniejsza lista muzycznych imprez w Warszawie. Bilety na koncerty, spotkania z artystami. Jakie spektakle w Warszawie grają teraz teatry? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy. Poznaj najciekawsze miejsca w Warszawie, zaplanuj koncertowy weekend, zobacz gdzie wybierzesz się na hitowe filmy lub gdzie zobaczysz rewelacyjne spektakle. Dotknij miasta, które tętni cały czas życie. WaszaWawa to blog który na bieżąco informuje o najciekawszych imprezach w Warszawie. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, tych którzy szukają informacji o koncertach, repertuarze filmowym, spektaklach.