Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

pożar w burdelu

HGW zakłada Teatr Femina czyli Pożar w Burdelu z kolejną premierą!

W serii „100 wskrzeszeń na stulecie Polski” Pożar w Burdelu przygotował kolejny musical-wskrzeszenie – „Zwierzoczłekoupiory”, wyprodukowany wspólnie ze STUDIO teatrgalerią, na którego scenie spektakle będą grane do połowy lipca. Premiera spektaklu 9 czerwca 2018.

„Zwierzoczłekoupiory” to kinoteatralny horror-musical, którego akcja dzieje się w podziemiach Pałacu Kultury, w Barze Studio, na Placu Defilad i w ostatniej, niewydanej powieści science fiction Tadeusza Konwickiego.

pożar w burdelu warszawa

To także ostatnia podróż do wnętrza miasta, ustępującej prezydent HGW, która – zanim odejdzie na emeryturę i będzie opalała się na plaży nudystów w Wawrze, założy Teatr Femina i zostanie jego dyrektorką – postanawia wziąć udział w Paradzie Równości 2018. Zstępuje do warszawskiego piekła w podziemiach Pałacu, zamieszkanego przez bękarty transformacji, upadłych artystów, samobójców, upiory przemian i zombie wskrzeszane przez docenta Edmunda Zgliszczaka w tajnym laboratorium Teatralnego Instytutu Pamięci Narodowej.

pożar w burdelu spektakle

Wskrzeszane z DNA pochodzącego z ekshumacji w nacjorezurektorze wielkie postaci polskiej historii – Korczak, Bierut, Towarzysz Wiesław – wymykają się spod kontroli i atakują hipsterów na Placu Defilad.

Wszystko to dzieje się w ramach rządowego programu obchodów Niepodległości 100 wskrzeszeń na 100-lecie Polski, którego kulminacją ma być budowa Narodowego Parku Rozrywki na Dzikiej Stronie Wisły i Wielki Patriotyczny Marsz Narodowy na Placu Defilad.

Głównym bohaterem najnowszej premiery jest Tadeusz Konwicki, który przeżywając kryzys twórczy. Zaczyna pisać powieść science fiction o Warszawie przyszłości – opus magnum. Jej bohaterem jest budowniczy metra Zdzisław, który po rozwodzie postanawia w ramach terapii napisać autobiograficzną powieść inspirowaną budową metra „Kroniki Podziemia”.

teatr w warszawie

W najnowszej premierze pojawi się również Czarny Roman, Bolesław Bierut, Leopold Tyrmand, Towarzysz Wiesław, budowniczy Pałacu – Lew Rudniew, czy Marlena Dietrich. Udział weźmie również zespół United Clowns

Foto: Katarzyna Chmura

Pożar w Burdelu
Premiera: 9 czerwca 2018, STUDIO teatrgaleria
SCENA: Duża im. Józefa Szajny
Spektakl dla osób pełnoletnich

 

Zastanawiasz się na co do teatru? WaszaWawa to aktualny repertuar teatrów w Warszawie. Premiery teatralne, wydarzenia artystyczne w Warszawie, koncerty. Właśnie tu! Szukasz informacji co w warszawskich teatrach? Gdzie kupisz tanie bilety do teatru? WaszaWawa to najlepsze spektakle, przedstawienia teatralne, zapowiedzi oraz premiery. Bądź na bieżąco z wydarzeniami. Teatr – najważniejsze spektakle. Premiery, ostatnie spektakle. Sceny amatorskie i niezwykłe widowiska. Teatr państwowy, teatr prywatny czy teatr amatorski. Tu znajdziesz darmowe informacje o biletach na spektakle i wydarzeniach około teatralnych. Szukasz informacji o tym co w Warszawie. Poznaj WaszaWawa najlepszy blog z darmową bazą imprez w Warszawie! Wydarzenia, imprezy, atrakcje. Darmowe imprezy, koncerty, zaproszenia na imprezy