Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Polsko-Syryjska Garażówka. Sprzedaj, kup, wesprzyj organizacje pomocowe w Syrii

W najbliższą sobotę w Centrum Wielokulturowym na placu Hallera w Warszawie odbędzie się wyjątkowy bazar. Jak na wyprzedaż garażową przystało, do kupienia będą ubrania, biżuteria, elementy wyposażenia domowego i wszelkie inne skarby, które warszawiacy będą sprzedawać z tej okazji. Całość przychodu ze sprzedaży przedmiotów, a także przygotowanego przez Syryjczyków jedzenia, przeznaczona będzie na wsparcie dwóch organizacji zajmujących się edukacją oraz pomocą medyczną dla dzieci ze stref konfliktu w Syrii.

Polsko-Syryjska Garażówka to oddolna inicjatywa, współorganizowana na równi przez Polaków, jak i mieszkających tutaj Syryjczyków – mówią organizatorzy wydarzenia. Pomysł na akcję powstał spontanicznie – opowiadają – najpierw miała to być mała, prywatna impreza, lecz szybko zaczęły do nas dołączać kolejne osoby i organizacje. Szczególnie cieszy nas udział społeczności syryjskiej, dzięki czemu możemy się lepiej poznać, a także bardziej odpowiedzialnie podejść do kwestii pomocy humanitarnej w Syrii.

Udział w Garażówce jest bezpłatny, a środki na pomoc organizacjom zbierane będą poprzez sprzedaż bonów, które następnie będzie można wymienić na przedmioty lub przygotowane przez społeczność arabską jedzenie: hummus, falafel, baklawę, a także tradycyjne posiłki syryjskie, egipskie i algierskie. Do udziału w Garażówce zgłosiło się ponad 30 sprzedawców. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie: od eleganckich sukienek po zabawki i książeczki dla dzieci.

Całość przychodu zostanie przekazana dwóm wybranym organizacjom: Fundacji Basma Noor, która działa w mieście Homs w Syrii oraz organizacji SAR, która ma siedzibę w Turcji.

SAR jest pozarządową organizacją non-profit, założoną w grudniu 2013 roku z siedzibą w Turcji (nr licencji 158 021 31). Prowadzi działalność na rzecz dzieci i kobiet, które ucierpiały w wyniku działań wojennych w Syrii ze wszystkich stron konfliktu, a także stara się zapewnić pomoc humanitarną dla wszystkich Syryjczyków bez względu na przynależność do ruchów politycznych, rasy, religii.

Fundacja Basma Noor to centrum rekreacyjne i edukacyjne dla dzieci w mieście Homs w Syrii (dzielnica Al-Waer). Fundacja prowadzi działalność edukacyjno-rozrywkowo-rozwojową, dba o dzieci w wieku od lat pięciu do 15, przejmuje dzieci, które rezygnują ze szkoły z powodu toczącej się wojny i umożliwia im kształcenie szkolne. Oprócz tego zapewnia im rozrywkę, aby zmniejszyć poziom stresu spowodowany toczącą się wojną, poprzez warsztaty, teatr i sztuki graficzne oraz sport. Fundacja prowadzi także opiekę nad sierotami i dziećmi zaginionych lub aresztowanych osób, oraz zapewnia wsparcie psychologiczne dla dzieci. Dzielnica Al-Waer w mieście Homs jest od ponad roku nieustannie bombardowana przez Syryjskie Wojsko Rządowe. Żyje tam kilkaset tysięcy osób, przeważnie kobiety i dzieci.

 

Ludzie w Warszawie do dział na blogu WaszaWawa w którym prezentowane są ciekawe sylwetki osób mieszkających w Warszawie. Na co dzień mijamy w Warszawie całą masę ludzi, którzy budują historię Warszawy. To nie celebryci, nie zobaczysz ich na okładkach. To zwykli ludzie, tacy jak Ty i ja. Pełni pasji, ciekawych zainteresowań. Na blogu WaszaWawa.pl poznasz ludzi, którzy robią najlepsze zdjęcia na Instagramie, rekomendują ciekawe miejsca w Warszawie, sprawiają, że Warszawa jest wyjątkowym miastem. W dziale ludzie, znajdziesz ciekawe inicjatywy, historie, również osoby którym możesz pomóc. Ludzie w Warszawie to też przestrzeń dla Ciebie! Blog WaszaWawa publikuje informacje o tym co w Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie najlepiej się bawić w Warszawie. Jako pierwszy zobaczysz dowiesz się o ciekawych wydarzeniach w WarszawieWaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat tego co w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Koncerty? Najważniejsza lista muzycznych imprez w Warszawie. Bilety na koncerty, spotkania z artystami. Jakie spektakle w Warszawie grają teraz teatry? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy. Poznaj najciekawsze miejsca w Warszawie, zaplanuj koncertowy weekend, zobacz gdzie wybierzesz się na hitowe filmy lub gdzie zobaczysz rewelacyjne spektakle. Dotknij miasta, które tętni cały czas życie. WaszaWawa to blog który na bieżąco informuje o najciekawszych imprezach w Warszawie. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, tych którzy szukają informacji o koncertach, repertuarze filmowym, spektaklach. WaszaWawa to mapa wydarzeń dzięki, której nie tylko dowiesz się o tym co dzieje się w Warszawie, ale również gdzie np. zjeść dobry lunch czy romantyczną kolację.