Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Podróż przez świat obrazów Zdzisława Beksińskiego

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego zaprasza w dniach 28 – 30 stycznia (w godzinach otwarcia Biblioteki) na wystawę pt. „Podróż przez świat obrazów Zdzisława Beksińskiego”. Będzie to wyjątkowa okazja dla wielbicieli twórczości Zdzisława Beksińskiego żeby poznać znany i mniej znany dorobek artysty

Fundacja „Beksiński” zaprezentuje w Bibliotece wyjątkowy fragment dorobku artystycznego Zdzisława Beksińskiego – fotomontaże z lat 1997 – 2000, a także grafikę modyfikowaną komputerowo. Fotomontaże zostały wykonane przy pomocy technik komputerowych, które pozwalały artyście na kontynuację (w dojrzałym już okresie działań twórczych) swojej młodzieńczej pasji jaką niewątpliwie była fotografia.

Niezwykłym i nowatorskim elementem wystawy będzie pokaz De Profundis – Beksinski VR. Zakładając specjalne okulary każdy może wejść w przestrzeń najbardziej znanych obrazów Beksińskiego. Poczuć dostępny dotąd tylko na obrazach artysty, pełen niepokoju klimat, spacerując po surrealistycznych sceneriach z pogranicza jawy i snu. De Profundis jest w pełni immersyjnym, opartym na wirtualnej rzeczywistości multimedialnym doświadczeniem, pozwalającym widzowi eksplorować wnętrza obrazów Beksińskiego. Podróży towarzyszy ambientowa muzyka oraz klimatyczne dźwięki otoczenia, czyniące doświadczenie jeszcze bardziej realistycznym. Ideą twórców aplikacji było udostępnienie miłośnikom tradycyjnego malarstwa nowej formy kontaktu ze sztuką. Doświadczenie zostało zrealizowane przez studio 11th Dimension.

Istnieje możliwość rezerwacji miejsc na projekcje De Profundis. Aby z niej skorzystać należy wybrać dostępną godzinę projekcji z formularza na stronie:
http://bit.ly/DeProfundis-Koszykowa a następnie wysłać prywatną wiadomość na fanpage’u De Profundis – Beksinski VR

 

Wstęp na wystawę – bezpłatny!

 

Zobacz najciekawsze wydarzenia rozrywkowe w mieście Warszawa. Blog WaszaWawa to darmowa baza zawierająca nadchodzące wystawy w Warszawie. Sprawdź, jakie wystawy odbywają się w Warszawie, kiedy możesz wybrać się na oprowadzanie po wystawie. Bilety do muzeum oraz darmowe wystawy w Warszawie.
Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi. Na blogu WaszaWawa opisuje miejsca które odwiedzam i przedstawiam tylko te do których naprawdę warto się wybrać.