Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Podglądanie ciała – wystawa fotografii Pawła Tkaczyka

Wystawa. W poniedziałek 27 marca o godzinie 18.00 concept store Sen Nocy Letniej przy Oleandrów 5 w Warszawie zaprasza na wernisaż fotografii Pawła Tkaczyka „Podglądanie ciała” z udziałem artysty. Ostatnie wystawy w przestrzeni Snu Nocy Letniej poświęcone były pięknu i obszarze sacrum. Tym razem pochylimy się nad profanum.

Pawła Tkaczyka interesują rytuały codzienności, które bezpośrednio związane są z cielesnością. Tkaczyk za pomocą obiektywu przyłapuje bohaterów swoich zdjęć w różnych kontekstach i sytuacjach, dokonując prywatnej wiwisekcji oraz intensywnej obserwacji, zwracając uwagę przede wszystkim na seksualny wymiar fizyczności. Artysta niczym vouyer z prawdziwego zdarzenia, podgląda i rejestruje. Niemal bezszelestnie i niezauważalnie, wślizguje się w określoną przestrzeń, czy to sypialni, czy łazienki, czy nawet zwykłej, polnej łąki, kadrując swoich bohaterów, którzy zachowują się bardzo swobodnie – nie udają i nie pozują. Nie starają się nikomu przypodobać. Tkaczyk rejestruje ulotny wymiar ludzkiego ciała – jego chwilowe piękno budzące się tuż o poranku, albo zmęczone całonocną balangą, pragnące już tylko wtulić się w kogoś bliskiego, natychmiast zapadając w głęboki sen.

Tkaczyk w swoich zdjęciach jest bardzo bezpośredni – nie ma dla niego bariery wstydu czy zażenowania. To nie bohaterowie jego obrazów decydują, jaki fragment ich prywatności ma pokazać artysta. To Tkaczyk dyktuje stanowcze reguły gry, nie starając się poddawać żadnemu tabu. Jego fotografie są z jednej strony intensywne, brutalne, dosłowne, z drugiej trącą wysublimowaną i głęboko przemyślaną delikatnością, subtelnością oraz zmysłowością. Te pełne kontrastów fotografie pokazują różne wymiary obecności, doświadczania i przeżywania. Drażnią ludzie oko, nie pozwalając w żaden sposób oderwać od nich wzorku. Tkaczyk utrzymuje w swoich kadrach pełną napięcia atmosferę, gęstniejącą z każdym spojrzeniem, zapraszając na brutalny, wizualny spektakl życia.

Kiedy: poniedziałek 27 marca 2017 roku, g. 18.00, wstęp wolny

Gdzie: Concept Store Sen Nocy Letniej, ul. Oleandrów 5, Warszawa

 

Zobacz najciekawsze wydarzenia rozrywkowe w mieście Warszawa. Blog WaszaWawa to darmowa baza zawierająca nadchodzące wystawy w Warszawie. Sprawdź, jakie wystawy odbywają się w Warszawie, kiedy możesz wybrać się na oprowadzanie po wystawie. Bilety do muzeum oraz darmowe wystawy w Warszawie.
Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi. Na blogu WaszaWawa opisuje miejsca które odwiedzam i przedstawiam tylko te do których naprawdę warto się wybrać.