Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Plac Defilad gotowy na czwarty sezon! Kino, koncerty, teatr co jeszcze?

Czwarty sezon projektu Plac Defilad to 120 dni darmowych wydarzeń w samym sercu miasta. Kiedy chcesz, jak chcesz, z kim chcesz, ale na pewno na dobrym poziomie. Koncerty, filmy, spektakle, tańce, wystawy i tyle miejsca do spędzania czasu razem, ile tylko potrzebujesz. Z Placu patrzymy na świat z zachwytem i uwagą, z szacunkiem i życzliwością do drugiego człowieka. Plac jest dla wszystkich, bez względu na poglądy, wyznanie i pochodzenie.

Przyjdź, sprawdź, zostań, bądź u siebie.

Latem Plac zmieni swoje oblicze. Na samym środku Płyty Głównej powstanie Latający Dywan – instalacja artystyczna Karoliny Grzywnowicz – o powierzchni 450 metrów kwadratowych, który będzie z nami przez całe wakacje. STUDIO teatrgaleria zaprosi na spektakl plenerowy. Najkrótsza noc będzie pretekstem do największej kolacji na Placu. Koniec lipca to wielki tort i toast z okazji urodzin Pałacu Kultury i Nauki. Nie zabraknie oczywiście stałego punktu programu – wieczoru z JazzBandem – tym razem pod kierownictwem Marcina Maseckiego i Janka Młynarskiego.

Kochasz kino?
Obejrzysz kolejną porcję filmów z serii „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”, cykle projekcji dokumentalnych VICE oraz pokazy przygotowane we współpracy z Kinoteką. Plac stanie się też klubem festiwalowym Docs Against Gravity.

Lubisz teatr?
Zobaczysz premierę „Narkotyków” w reżyserii Oskara Sadowskiego z aktorami Studio, nagradzane spektakle i monodramy, transmisje spektakli z londyńskiego National Theater, a podczas popularnego Festiwalu Słuchowisk zatoniesz w leżaku, w słuchawkach.

Przepadasz za muzyką?
Posłuchasz koncertu muzyki filmowej w wykonaniu Sinfonii Varsovii, koncertów Mozart OFF w ramach Festiwalu Mozartowskiego, transmisji oper z Metropolitan Opera w Nowym Jorku, a Marcin Masecki i Tomek Pokrzywiński zaproszą Cię do cyklu Dżemsesji klasycznych – półformalnych spotkań muzyków, chcących przywrócić tradycję wspólnego muzykowania.

Wolisz tańczyć?
Weźmiesz udział w największej potańcówce na mieście z JazzBandem Marcina Maseckiego i Janka Młynarskiego, obejrzysz transmisję baletów z Teatru Bolszoj, pobawisz się przy Silent Disco.

Kręci Cię miasto?
Możesz spotkać reporterów i posłuchać ich rozmów z Mariuszem Szczygłem podczas czerwcowego Pałacu Reporterów – dnia dedykowanego polskiemu reportażowi, przeczytać specjalnie napisanie przez członków Rekolektywu teksty inspirowane ideą „placu”, słuchać audycji w „Studio Placu” – platformie podkastowej przygotowanej we współpracy z TOK FM.

 

Ciekawe miejsca w Warszawie, popularne miejscówki, recenzje nowych miejsc. Restauracje w Warszawie. Nietypowe miejsca w Warszawie. Przestrzenie które zachwycają i które warto odwiedzić. Poznaj ciekawe miejsca w Warszawie i sam polecaj je innym dzięki najpopularniejszemu blogowi w Warszawie – WaszaWawa.pl Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi.