Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Pijalnia Ziół Dary Natury warszawa

Samo dobro i cisza czyli Pijalnia Ziół Dary Natury już otwarta!

Na mapie Warszawy pojawił się w końcu punkt, w którym wszyscy miłośnicy zdrowego stylu życia, będą mogli schronić się przed wielkomiejskim hałasem, wypić filiżankę wyjątkowych ziół czy kupić eko produkty do swojej kuchni. Pijalnia Ziół Dary Natury już otwarta, a mi w końcu udało się znaleźć chwilę, by ją odwiedzić.

Pijalnia Ziół Dary Natury warszawa

Złapać oddech ostatnim czasem jest mi naprawdę trudno, ale faktycznie staram się znaleźć gdzieś tą równowagę pomiędzy biegiem na autobus, staniem w kolejce w aptece, a całą masą innych rzeczy, która obciąża i stresuje. Na tyle przejmujące jest to tempo, że po latach palenia, postanowiłem przerzucić się na Iqosa.

Brakuje mi takiego przystanku, gdzie wyłączę się na chwilę i skupie się na ciszy, albo nawet nie skupie, a po prostu ulegnę jej i nie będę za bardzo przejmował się wszystkim wokół! Nic więc dziwnego, że moje zerkanie w stronę witryny niedawno otwartej przy Placu Zbawiciela pijalni ziół, musiało się skończyć wizytą w tym miejscu.

Tak samo jak życiowe obowiązki nie pozwalały mi z marszu poznać nowe miejsce na mapie Warszawy, tak samo do napisania tego postu zbierałem się od dłuższego czasu. W końcu nadrabiam zaległości!

dar natury gdzie kupić

Pijalnia Ziół Dary Natury znajduje się przy ulicy Mokotowskiej 19. Fizycznie natomiast wejście do niej znajduje się przy ulicy Marszałkowskiej (zaraz przy Placu Zbawiciela). Wcześniej w tym miejscu znajdowały się różnego rodzaju kawiarnie i restauracje, ale nie wytrzymywały one zbyt wiele czasu i w dość szybkim tempie były zamykane. Czy tak będzie z Pijalnią Ziół? Mam szczerą nadzieję, że nie, bo przestrzeń jest wyjątkowa, jak karta z naparami.

dar natury kontakt

Korzystając z wolnego wieczoru, pojawiłem się w Pijalni Ziół Dary Natury z nastawieniem wypicia melisy lub czegoś co ułatwi mi zaśnięcie, niemniej jednak karta dostępnych ziół, była na tyle bogata, iż postanowiłem spróbować czegoś innego.

Tworzone na bazie produktów ekologicznych napoje, podzielone są m.in. na soki na szklanki (wszystkie po 7 zł), soki skoncentrowane, tzw. „szoty” (po 5 zł), soki z butelki (od 5 do 14 zł), zioła jednorodne (po 7 zł). Dostępne są również: herbaty cejlońskie (10 zł), mieszanki ziołowe (również po 10 zł) oraz kawy od 10 do 12 zł.

 Pijalnia Ziół Dary Natury ceny

Postanowiłem spróbować witaminowej bomby, która składa się z dzikiej róży, tarniny, jabłka leśnego, berberysu, czarnego bzu, jarzębiny, głogu, maliny, czarnej porzeczki, płatków róży i hibiskusa. Napar na 3 filiżanki (10 PLN) absolutna rewelacja. Również smaczna była (w tej samej cenie) mieszanka ziołowa na dobry humor, w skład której wchodził m.in. imbir, liść melisy, pigwowiec, trawa cytrynowa, kocimiętka, róża i jej płatki.

Pijalnia Ziół Dary Natury plac zbawiciela

Całość dostajecie w przepięknych kubkach, a za nim skosztujecie naparu z Pijalni Ziół Dary Natury, musi minąć do 15 min. Przyznam szczerze, że to był najdłuższy kwadrans, ale jak już wspomniałem na samym początku, doba powinna trwać u mnie kilka godzin dłużej.

Pijalnia Ziół Dary Natury, to nie tylko możliwość wypicia różnego rodzaju naparów. Przestrzeń tego miejsca, to w połowie sklep w którym możemy zaopatrzyć się w herbatki owocowe i ziołowe, kawy, przyprawy, oleje tłoczone na zimno, miody i produkty pszczelarskie, skoki syropy, przetwory, nasiona na kiełki, zaprawki do alkoholu, produkty do sauny czy zioła do kąpieli.

 Pijalnia Ziół mokotowska

 Pijalnia Ziół marszałkowska

Pijalnia Ziół plac zbawiciela

Pijalnia Ziół menu

Pijalnia Ziół menu

Pijalnia Ziół Dary Natury, to istny raj dla wszystkich, którzy cenią sobie produkty eko, ale też którzy chcą coś zmienić zarówno w swojej kuchni czy stylu życia. Wpadajcie tu, może uda nam się kiedyś spotkać wieczorem i pogadać przy filiżance ziół!

Pijalnia Ziół Dary Natury plac zbawiciela

Pijalnia Ziół Dary Natury warszawa

 

Ciekawe miejsca w Warszawie, popularne miejscówki, recenzje nowych miejsc. Restauracje w Warszawie. Nietypowe miejsca w Warszawie. Przestrzenie które zachwycają i które warto odwiedzić. Poznaj ciekawe miejsca w Warszawie i sam polecaj je innym dzięki najpopularniejszemu blogowi w Warszawie – WaszaWawa.pl Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi.