Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Pierwszy śnieg w październiku w kinach. Jest pierwszy zwiastun!

Kryminalnych powieści Jo Nesbø nikomu w Polsce przedstawiać nie trzeba. Właściwie każda jego książka z miejsca ląduje na szczytach list sprzedaży. Do tej pory jego powieści kryminalne sprzedały się w ponad 30-milionowym nakładzie. Chyba największą sławę zyskał bestsellerowy Pierwszy śnieg, który właśnie doczekał się ekranizacji.

Szef elitarnej ekipy detektywów (Michael Fassbender) prowadzi skomplikowane śledztwo. Wraz z nadejściem zimy ginie kolejna osoba. Detektyw boi się, że do miasta powrócił seryjny morderca. Z pomocą znakomitej rekrutki (Rebecca Ferguson) zaczyna łączyć stare sprawy kryminalne z nowymi brutalnymi zdarzeniami. Wie, że musi rozwiązać zagadkę zanim spadnie kolejny pierwszy śnieg. Zdjęcia do filmu powstały w Norwegii. Za reżyserię filmu odpowiada Tomas Alfredson („Pozwól mi wejść”, „Szpieg”).

W roli Harry’ego Hole’a, bezkompromisowego, słynącego z kontrowersyjnych metod pracy i skuteczności policjanta, wciela się Michael Fassbender („Steve Jobs”, „X-Men”). W filmie zobaczymy także Rebeccę Ferguson („Mission: Impossible. Rogue Nation”), laureata Oscara® J.K. Simmonsa („Whiplash”) oraz Charlotte Gainsbourg („Dzień Niepodległości 2”, „Melancholia”).

Pierwszy śnieg  zadebiutuje w kinach 13 października.

 

Kino – Masz ochotę wybrać się do kina na film? Kochasz multipleks czy wolisz kino niszowe? WaszaWawa.pl to idealny blog dla Ciebie i Twoich znajomych. Dzięki WaszaWawa.pl poznasz bieżący repertuar kin. Dowiesz się o nowościach filmowych oraz w jakim kinie grają Twój film. Blog WaszaWawa publikuje informacje o nowościach filmowych, premierach Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie i kiedy Twój film wchodzi do kin. Zdobędziesz bilety do kina, jako pierwszy zobaczysz najnowszy trailer filmu i dowiesz się o ciekawych wydarzeniach filmowych w Warszawie. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat filmów w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Jakie kina w Warszawie grają teraz Twój film? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy.