Loading Posts...

O mnie

WaszaWawa.pl to przestrzeń w którym kultura i społeczeństwo przecina się jak linie metra. To recenzje, wiadomości o imprezach, kadry ze stolicy i sylwetki ludzi, którzy budują historię tego miasta, a o których nie przeczytasz w internetowych serwisach o showbinzesie. WaszaWawa to blog, który wspiera tych słabszych, żyjących obok nas, to przestrzeń w której chciałbym, żebyś pokazał siebie, a także poznawał ludzi i miejsca, dzięki którym to miasto jest wyjątkowe!

waszawawa

Na świat przyszedłem między lepieniem pierogów a nalewaniem suszu do szklanek, gdzieś między jednym czołgiem stojącym pod bramą, a grupką żołnierzy stojących przy koksowniku po drugiej stronie bloku. Dość osobliwy to czas i miejsce aby wyjść naprzeciw światu. Ta osobliwość i przypadkowość w znacznym stopniu towarzyszy po dziś dzień z całą pewnością czyniąc mnie najbardziej nietypowym zjawiskiem, jakie dotąd poznałem…

Foto: www.kotkowicz.pl

Foto: www.kotkowicz.pl

Na imię mam Jakub. Nie Kuba. Ponoć są tacy, którzy próbują do mnie zwracać się w ten sposób i rzekomo przeżyli. Znajomi mówią na mnie Dżej Dżej. Próba wytłumaczenia tego dlaczego w ten sposób, jest na tyle banalna, że szkoda na nią czasu.

Processed with VSCO with 2 preset

Processed with VSCO with c4 preset

Zawodowo od wielu lat zajmuje się budowaniem komunikacji. Wcześniej przez tyle samo lat pracowałem w mediach.  Na co dzień „robię w modzie”, gdzie odpowiadam za PR dla jednej z polskich marek odzieżowych (Łamiąca wiadomość: potrafię odróżnić kobalt od niebieskiego)

Mam wiele pasji. Patrzenie w niebo jest jedną z nich. Patrzenie z nieba kolejną. Nikogo więc nie powinno dziwić, że studiowałem m.in. w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Od połowy 2015 jestem doktorantem Akademii Obrony Narodowej, gdzie zajmuję się problematyką bezpieczeństwa kulturowego.

IMG_9220

Do Warszawy przyjechałem prawie dziesięć lat temu.  Nie zabrałem nikomu pracy, nie przywiozłem słoików, nie pytałem się wychodząc z dworca Warszawa Centralna, gdzie jest Pałac Kultury.

To miasto traktuje tak jak sam chciałbym być traktowany. Z szacunkiem, oddaniem, i pomimo wielu wad z akceptacją i zrozumieniem. Nie wiem czy stolica jest moim miejscem na ziemi, ale robię wszystko aby Ci, których mijam uważali to miasto za jedno z najważniejszych miejsc ich życia, bo od zawsze uważam, iż historię tego miasta piszą ludzie o których na co dzień się nie mówi.

Moim ukłonem w stronę tego miasta i ukłonem w kierunku ludzi, którzy tu żyją, jest mój blog,

a właściwie WASZ blog!

12552773_1068374836562911_5541440353041729365_n

WaszaWawa.pl to miejsce, w których chciałbym pokazywać czy jest to miasto i kim są ludzie, którzy mijają Cię na ulicy. Nie znajdziesz tu informacji na temat sesji rady miejskich, nie mam na tyle czasu aby pisać o korkach na Domaniewskiej ani nerwów by poruszać kwestie różnic kulturowych i reakcji na nie.

Jeśli już przeszedłeś przez stronę to zdążyłeś się zorientować, że WaszaWawa.pl to blog o kulturze, o koncertach, filmach, spektaklach i wystawach To miejsce w którym dowiesz się gdzie można pójść na imprezę, co dzieje się w weekend nad Wisłą i z kim warto się spotkać.

WaszaWawa.pl to sylwetki ludzi, których mijasz w metrze, to osoby które mogą być dla Ciebie inspiracją lub z którymi mógłbyś się dogadać. To też dość alternatywny i subiektywny przewodnik po miejscach w których bywasz na co dzień ale też w których nigdy nie byłeś.

I w końcu co najważniejsze WaszaWawa.pl to TY. To co robisz, to jaki jesteś i to co dajesz temu miastu. Chciałbym Cię poznać, chciałbym żeby poznali Cię też inni którzy wchodzą na mojego bloga. Temu służy ta przestrzeń i postaram się w pełni w nią angażować, mając świadomość tego, że być może dzięki mojemu blogowi to miasto dla Ciebie będzie jeszcze bardziej wyjątkowe. Zostańmy w kontakcie.