Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

nocny market warszawa gdzie

Nocny Market JEDNAK powraca na warszawskie perony!

Nocny Market ponownie otworzy się na peronach dworca Warszawa Główna Osobowa! Trzeci sezon rozpocznie się już 25 maja, by w każdy wiosenno-letni weekend kusić najlepszym street foodem pod gwiazdami!

Po dwóch bardzo udanych sezonach, Nocny Market wpisał się w gastronomiczno-rozrywkową mapę Warszawy jako miejsce do spędzania wiosenno-letnich wieczorów. Nieczynne perony dawnego dworca, wypełnione kuchnią z całego świata, punktami miejskich usług czy wystawami sztuki, odwiedzały co weekend tysiące gości w każdym wieku.

Nocny Market to stały targ otwarty w każdy weekend w godzinach wieczornych (piątek/sobota 17:00-1:00, niedziela 16:00-23:00). Zajmuje on nietypową lokalizację w centrum stolicy – perony starego dworca PKP Warszawa Główna Osobowa (ul. Towarowa 3).

nocny market ceny

Nocny Market w Warszawie

Pod tym jednym adresem organizatorzy zgromadzili najciekawszych wystawców streetfood’owych, w tym znane restauracje i foodtrucki, o zróżnicowanej ofercie gastronomicznej. Poza jedzeniem, na terenie marketu można znaleźć oryginalnych wystawców lifestyle’owych, a także punkty miejskich usług np. stoisko tatuatorskie czy barber shop. Weekendowe wieczory umilają dodatkowo wystawy sztuki i przygrywający w tle DJ’e.

Nocny Market otworzył się w 2016 roku i był pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Za swój pierwszy sezon wyróżniony został w plebiscytach: Best Of Warsaw – Warsaw Insider (kategoria: Game Changer), Nocne Marki – Aktivist (kategoria: Miejsce Roku) oraz nominowany do Wdech 2016 – Co Jest Grane24 (Miejsce Roku) i Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy.

nocny market otwarcie 2018

Ku zaskoczeniu wszystkich, pod koniec kwietnia organizatorzy wydali oświadczenie, w którym zakomunikowali, że ze względu na przeszkody natury formalnej przyszłość Nocnego Marketu stanęła pod znakiem zapytania. Ogłoszenie spotkało się z olbrzymim odzewem, słowami wsparcia i pomysłami na ratowanie inicjatywy. Problemy te udało się na szczęście rozwiązać, a Nocny Market może powrócić na perony i – jeszcze przed rozpoczęciem przebudowy dworca – pożegnać je pysznym sezonem!

Po zimowej przerwie Nocny Market powróci dokładnie w to samo miejsce, w tej samej formule, ale z nową, jeszcze większą energią! Od piątku do niedzieli (a od 31 maja także w czwartki) gości karmić będzie reprezentacja najlepszych wystawców street food’owych o zróżnicowanej ofercie gastronomicznej. Nowy sezon przyniesie nowych wystawców, nowe smaki i kuchnie, które zmieniać się będą co tydzień!

nocny market

W pierwszy weekend na peronach zadebiutują m.in. Vietnamka, Gringo, Łowcy Syren, Melt, Saigonka. Pojawią się też: Thaisty, Yatta Ramen, My Freaking Street Food Story. Jedzenia spróbujecie również od: Cho Cho San i Korea Town Rest. Będą też ci znani i lubiani z poprzednich lat, m.in.: Mąka i Woda, Dogidog, Soul Food, Shoku, Pastrami Deli, czy lody Melody. Wróci funkcjonująca od zeszłego lata Stacja Azja, czyli stoiska z oryginalną kuchnią azjatycką.

Na Nocnym Markecie nie może też zabraknąć barów, wystaw sztuki, stoisk lifestyle’owych, punktów miejskich usług (mini studio tatuażu, barber shop) i muzyki.

nocny market wystawcy  nocny market warszawa 2018  nocny market ceny  nocny market 2017 warszawa  nocny market godziny otwarcia  nocny market otwarcie 2018  nocny market jedzenie

Ciekawe miejsca w Warszawie, popularne miejscówki, recenzje nowych miejsc. Restauracje w Warszawie. Nietypowe miejsca w Warszawie. Przestrzenie które zachwycają i które warto odwiedzić. Poznaj ciekawe miejsca w Warszawie i sam polecaj je innym dzięki najpopularniejszemu blogowi w Warszawie – WaszaWawa.pl Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi.