Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

nocny market

Nocny Market kończy czwarty sezon!

Po kilku pysznych miesiącach, Nocny Market zaprasza na ostatnie plenerowe kolacje na Głównym. Weekend 4-6 października będzie ostatnią okazją, by w tym sezonie poucztować na peronie, wypełnionym najlepszym street foodem z całego świata.

Nocny Market pierwszy raz otworzył się w 2016 roku, zajmując i ożywiając unikalną, industrialną przestrzeń dawnego peronu dworca Warszawa Główna Osobowa. Organizatorzy wypełnili ją kuchnią z całego świata, punktami miejskich usług i wystawami sztuki, tworząc idealne miejsce na wiosenno-letnie wieczory. Przez cztery sezony, Nocny Market stał się obowiązkowym punktem na gastronomiczno-rozrywkowej mapie stolicy, przyciągając co weekend tysiące gości w każdym wieku – zarówno mieszkańców, jak i rzesze turystów.

nocny market co zjeść

W maju tego roku, Nocny Market zaskoczył swoich fanów ogłoszeniem o powrocie w swoją dotychczasową lokalizację. Pomimo prac budowlanych, mających na celu przywrócenie ruchu kolejowego na stacji Warszawa Główna Osobowa, stało się to możliwe, gdyż roboty nie objęły jeszcze peronu. Dzięki temu oraz uprzejmości PKP SA, PKP Polskich Linii Kolejowych SA, Trakcji PRKiI oraz Stacji Muzeum, street foodowy targ przez prawie cztery miesiące mógł karmić warszawskich foodies w tym samym, znanym już wszystkim dobrze miejscu.

Ten sezon niestety dobiega końca, jednak organizatorzy zastrzegają, że Nocny Market nie żegna się na zawsze i jeszcze powróci. Być może na Główny, być może odrodzi się w nowej lokalizacji. Zanim to jednak nastąpi, Nocny Market zaprasza na ostatni już, pyszny weekend w tym sezonie. Od piątku do niedzieli jeszcze będzie można cieszyć się kolacjami, serwowanymi przez najlepszych wystawców street foodowych.

nocny market co zjesc

W ostatni weekend na peronie pojawią się m.in.: Śledzie z Bornholmu, Lokal Vegan Langosze, Baron The Family, Fat Daddy Banh Mi, El Puertito, Melted, Brasil on the Plate oraz Stacja Azja, czyli stoiska z oryginalną kuchnią azjatycką.

Na pożegnalne uczty peron zostanie udekorowany, a w sobotę 5 października, wyjątkowo będzie można na Głównym także potańczyć! Od 18:00, o specjalną selekcję muzyczną zadbają dje: NuCasa, Truant, Jerry M, Kevs, Wyssogota oraz MJ. SAX.

Nie zabraknie oczywiście też barów, wystaw sztuki, stoisk lifestyle’owych, punktów miejskich usług i niepowtarzalnej atmosfery. Jesienną aurę załagodzą nie tylko ciepłe posiłki, ale też grzybki grzewcze i grzańce.

Piątek 4 października 17:00-1:00
Sobota 5 października 17:00-1:00
Niedziela 6 października 16:00-23:00