Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Nocny market

Nocny Market powraca! Piąty sezon startuje w piątek 26 czerwca.

Udało się i tym razem – Nocny Market przywita odwiedzających w dawnej lokalizacji – na peronach dworca Warszawa Główna Osobowa. Piąty sezon rozpocznie się 26 czerwca i przez każdy kolejny weekend będzie rozpieszczał podniebienia najlepszym street foodem pod gwiazdami!

Nocny Market piwo

Nocny Market to projekt łączący jedzenie, napoje, muzykę i  lifestyle, kojarzony przez znaczną część mieszkańców stolicy z opuszczonej przestrzeni, która zyskala nowe życie. Za sprawą czterech udanych sezonów, wpisał się w gastronomiczną mapę Warszawy i stał się alternatywą do spędzania wolnego czasu pod gołym niebem. Nadchodzi kolejny powrót. Dla jednych niespodziewany, a dla pozostałych wręcz przeciwnie.  Jedno jest pewne – miejskie życie wraca na opuszczone perony,  które po raz piąty rozbłysną w świetle neonów.

Nocny Market 2020 co zjeść

Nocny Market stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych wydarzeń plenerowych, na które jego fani czekają z utęsknieniem przez całą zimę. Po długiej przerwie wraca w tej samej formule. Nie zabraknie jednak nowości, o których wspominają organizatorzy. Już 26.06, przez trzy dni (do niedzieli 28.06) po raz pierwszy będziemy mogli wznieść toast i przypomnieć sobie jak smakuje jedzenie przy Towarowej 3. Czego możemy się spodziewać w tym roku na Dworcu Głównym?

Nocny Market

Z jednej strony street foodowych marketowych klasyków, które skradły serca i podniebienia niejednego. Są to między innymi: Melted, PHO2, El Puertito, Smoke BBQ, czy Brasil on the plate, które zaprezentuje zupełnie nowe menu. Jak co roku, możemy się również spodziewać  debiutów. W pierwszych weekendach  będziemy mieli okazję spróbować  street foodowej odsłony: Mr Oh – czyli azjatyckiej kuchni w cyberpunkowym wydaniu, w interpretacji rapera Quebonafide – współwłaściciela konceptu, Makrell – fuzji nordyckiej kuchni i kultury w street foodowej wersji, czy SoySoy, czyli wegańskiej wariacji na temat tajskiego jedzenia. Nie sposób nie wspomnieć o kultowym Pyzy Flaki Gorące, serwującym dania z lat dzieciństwa. Nie zabraknie pop up’ów blogerskich i ciekawych kolaboracji. Od pierwszego weekendu spotkacie szefa kuchni Szymona Czerwińskiego – finalistę V edycji programu MasterChef. Co zaprezentuje? Sprawdźcie sami!

Podsumowując cztery powody, dla których odwiedzimy ten adres:

Po pierwsze skondensowana dawka najlepszego, ulicznego jedzenia o zróżnicowanej ofercie, po drugie muzyka na żywo, po trzecie więcej miejsc do siedzenia i odpoczynku, po czwarte jedyna w swoim rodzaju marketowa atmosfera, sprzyjająca spędzaniu letnich wieczorów w gronie najbliższych.

 

Nocny Market 2020

Piątek 26 czerwca 17:00-1:00

Sobota 27 czerwca 17:00-1:00

Niedziela 28 czerwca 16:00-23:00

 

Food market warszawa West Station