Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Marek nowakowski nie jesteśmy znikąd

„Nie jesteśmy znikąd…” – weź udział w wyjątkowym konkursie fotograficznym!

Już po raz drugi rusza kampania promująca literaturę i Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego. Nagroda ustanowiona została przez Bibliotekę Narodową w 2017 roku, trzy lata po śmierci pisarza. Ten bystry obserwator otaczającego go świata, przemierzający warszawskie ulice i tajemne zaułki, kontemplujący miejskie życie w jego najróżniejszych przejawach, stał się patronem wyróżnienia dla autorów opowiadań.

Wybitny prozaik, mistrz krótkiej formy literackiej i miłośnik warszawskich ulic. Nowakowski był człowiekiem o wielkiej społecznej wrażliwości, któremu nie były obce najciemniejsze zakamarki Warszawy i historie mieszkających tam ludzi. To właśnie dlatego tematyka związana ze stolicą będzie odgrywała szczególną rolę w wyborze laureatów.

Tytuł kampanii podkreśla, jak istotne jest pochodzenie i świadomość swoich korzeni. Nie wzięliśmy się przecież znikąd, a każdy z nas ma swoją historię, którą powinien znać i przekazywać dalej. Jesteśmy zlepkiem wydarzeń z przeszłości, ludzi, których spotykamy i miejsc, w których lubimy bywać.

Ale oprócz konkursu literackiego, Biblioteka Narodowa we współpracy z International Paper zaprasza Was do udziału w konkursie fotograficznym.

Chcemy skłonić warszawiaków do pokazania i opisania swoich ulubionych miejsc, które ich zbudowały, do których lubią wracać, czy też które są dla nich po prostu ważne.

Konkurs fotograficzny na Instagramie wystartował na początku marca i potrwa do 4 kwietnia, a polega na zamieszczeniu zdjęcia nawiązującego do cytatu z hashtagam: #niejesteśmyznikąd i #MarekNowakowski oraz krótkiego komentarza do zdjęcia.

Zobacz regulamin konkursu [tutaj]

Na zwycięzców obu konkursów czekają iPady Pro i zestawy książek, które ufundował Partner wydarzenia – International Paper.

Konkurs literacki zostanie ogłoszony już 26 marca 2020 roku, a zadaniem będzie stworzenie krótkiej pracy literackiej (do 2000 znaków), która będzie rozwinięciem cytatu Nowakowskiego „Nie jesteśmy znikąd. I trzymajmy się tego jak ostatniej deski ratunku.