Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Muzeum Polskiej Wódki szuka pracowników. Może to praca dla Ciebie?

Muzeum Polskiej Wódki powstaje w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser. Nie jest to lokalizacja przypadkowa. Niegdyś, na powierzchni 50 tys. m², pomiędzy ulicą Ząbkowską, Nieporęcką, Białostocką i Markowską, wznosił się kompleks neogotyckich budynków, w których mieściła się Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”. To właśnie tutaj rozlewano takie flagowe marki polskich wódek, jak Luksusowa i Wyborowa.

Obecnie, teren Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” jest z sukcesem rewitalizowany i już wkrótce stanie się niezwykle klimatycznym i ważnym punktem na kulturalno-biznesowej mapie Warszawy. Miejscem, w którym wielowiekowa tradycja Polskiej Wódki spotka się ze współczesnością, i które będzie stanowić nowoczesną, autentyczną wizytówkę Warszawy.


Inicjatywie Muzeum patronuje Stowarzyszenie Polska Wódka. Autorem stałej ekspozycji jest pracownia architektoniczna Nizio Design International, a logotyp i identyfikację wizualną przygotował artysta-plastyk – Andrzej Pągowski.

Na zwiedzającego po przekroczeniu progu Muzeum Polskiej Wódki czekać będą interaktywne ekspozycje, prezentacje i projekcje, opowiadające historię rozwoju technologii wytwarzania wódki na przestrzeni wieków, a także wiele informacji i ciekawostek związanych z jej wpływem na kształtowanie się polskiej kultury oraz międzynarodową renomą Polskiej Wódki.

Główna ekspozycja Muzeum będzie znajdować się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji, czyli miejscu, w którym wódka zyskuje swój niepowtarzalnych charakter i krystalicznie czysty smak. Zwiedzający odkryją lokalną tradycję produkcji i przekonają się o światowej renomie, jaką zyskała Polska Wódka.

Odwiedzający będą mieli okazję poznać wirtualną pracownię średniowiecznego alchemika, rozgoszczą się w szlacheckim dworze i zobaczą miejsce pracy gorzelnika. Dowiedzą się również, jaką rolę pełniła wódka w wielkiej polityce czy wreszcie odkryją tajniki pracy barmana „od kuchni”.

Goście na zakończenie wizyty w Muzeum będą mogli nabyć upominki związane z działalnością Muzeum, a przede wszystkim najlepsze polskie wódki. Sympatyków degustacji powita również stylowa restauracja. Odwiedzający, bogaci w wiedzę i umiejętności zdobyte w Muzeum, z pewnością jeszcze bardziej docenią wszystkie walory prawdziwej Polskiej Wódki.

Być może ktoś z Was chciałbym pracować w takim miejscu jak Muzeum Polskiej Wódki dlatego też udostępniam informację o rekrutacji. Obecnie Muzeum Polskiej Wódki rekrutuje na stanowiska: