Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

momu restauracja

Wystawa w Momu czyli rusza „Kulturalny Teatralny 2017”

Momu rusza z nowym projektem. W ramach projektu „Kulturalny Teatralny” już 8 stycznia (niedziela), będzie miał miejsce wieczór autorski trzech artystek „Welcome to the other side” w tym: wystawa zdjęć Margot Bakenda (fotograf / ilustratorka), wieczór poetycki Katarzyny Brus-Sawczuk (poetka / pisarka), całość uświetni występ wokalny Iwony Manisty-Kutryś (wokalistka / kompozytorka / aktorka).

Wieczór będzie otwarciem wystawy fotografii Margot Bakenda – prace artystki będą dostępne w Momu do 22 stycznia 2017 roku.

Margot Bakenda – ur. w Białymstoku, gdzie ukończyła studia pedagogiczne. Jest członkiem Stowarzyszenia Ars Porta international e.V. (htpp://www.arsporta.de) W 1993 r. wyemigrowała do Paryża, założyła rodzinę. Zajmując się wychowaniem trójki dzieci, niewiele miała czasu by poświęcić się fotografii. Ale mimo to ciągle fotografowała. Ujęcia, które robiła, były poszukiwaniem samej siebie, jako elementu natury. Interesują ją relacje pomiędzy człowiekiem i naturą, pomiędzy makro i mikrokosmosem w którym wszystko musi współgrać, musi być w równowadze – jak mówi – człowiek sam z siebie – NIE ISTNIEJE.

 Margot Bakenda jest wrażliwą artystką, czułą na los kobiet. Stworzyła także plakaty w których wyraża protest przeciwko przemocy w rodzinie, jakże bardzo ważny obecnie temat. Oznacza to, że Artystka czuje i postępuje z duchem czasu.

W dziełach z ostatnich miesięcy, Margot odkrywa zakamarki duszy, które widzimy dopiero wtedy, gdy poświęcamy obrazom więcej czasu. Jej obrazy pobudzają świadomość obserwatora, skłaniają do zadumy i refleksji – można w nich znaleźć samego siebie. Człowiek – bohater jej fotografii, pozostawia ulotny ślad na otoczeniu, widz, w mgnienie oka integruje się z nim.

8.01.2017 (niedziela)
godz. 19:00
Momu
Wierzbowa 9/11
Rezerwacja stolików: 506 100 001
Wydarzenie w pełni otwarte / bezpłatne

 

Zobacz najciekawsze wydarzenia rozrywkowe w mieście Warszawa. Blog WaszaWawa to darmowa baza zawierająca nadchodzące wystawy w Warszawie. Sprawdź, jakie wystawy odbywają się w Warszawie, kiedy możesz wybrać się na oprowadzanie po wystawie. Bilety do muzeum oraz darmowe wystawy w Warszawie.
Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi. Na blogu WaszaWawa opisuje miejsca które odwiedzam i przedstawiam tylko te do których naprawdę warto się wybrać.