Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Grandmaster Flash koncert

Mistrz Grandmaster Flash z występem w klubie Proxima!

24 lutego 2019 roku w Warszawskim Klubie Proxima wystąpi na jedynym koncercie w Polsce legenda Hip-Hop-u! GrandMaster Flash !

W 2004 roku Magazyn Rolling Stone przyznał jego utworowi „The Message” 51 miejsce na liście utworów wszech czasów! W 2007 roku razem z The Furious Five dołączył do prestiżowego grona Rock and Roll Hall of Fame. W 2017 Netflix wyprodukował serial „The Get Down” w którym główni bohaterowie uczą się od niego techniki cuttingu. Okrzyknięty przez New York Times „pierwszym wirtuozem Hip-Hopu” – teraz zagra dla warszawskiej publiczności!

Trasa Hip Hop: People, Places & Things za pomocą deków + obraz + dźwięk przeniesie nas w podróż do początków hip-hopu na Bronx-ie w latach 70tych i stamtąd odbędziemy podróż aż do czasów obecnych. Czeka nas uczta ponadczasowych utworów zaserwowana przez jednego z największych mistrzów tego gatunku. Zresztą, zobaczcie sami

Grandmaster Flash czyli Joseph Saddler to urodzony na Barbadosie a wychowany na południowym Bronksie hip-hopowy muzyk i DJ, uważany za jednego z pierwszych innowatorów hip-hopu, pioniera Turntablizmu, cuttingu i miksowania. Zaangażowany we wczesną nowojorską scenę DJ-ów, uczył się od Pete’a Jonesa i Koola Herca. Dziś jest głosem całego pokolenia pionierów hip-hopu z lat siedemdziesiątych. Grandmaster Flash był inicjatorem techniki nazywanej cuttingiem. Polegała ona na używaniu dwóch kopii jednego nagrania i dwóch gramofonów, do których muzyk dodał mikser, by manualnie wzmocnić przerwy. Zwykłe odtwarzanie utworu było przerywane w celu nałożenia przerwy, która z kolei mogła być powtarzana przy użyciu miksera do przełączania kanałów, do czasu kiedy druga płyta nie trafi z powrotem na igłę gramofonu. Cutting został następnie rozwinięty do scratchingu przez Grand Wizard Theodore.

Swój pseudonim Flash otrzymał jeszcze w szkole od postaci Flash Gordona, z którą się utożsamiał. Muzyk posiada własną kolekcję ubrań „G.Phyre”. Był też producentem „The Get Down” Netflixa.
Dzięki dostępowi do archiwalnych oryginalnych nagrań, obrazów i filmów ze skarbców największych wytwórni płytowych, występy Grandmastera Flasha są prawdziwym świętem hip-hopu i dekady, która ukształtowała ten muzyczny gatunek.

 

Grandmaster Flash
24.02.2019, 20:00
Proxima
Bilety:
75zł – 1 pula
95zł – 2 pula
110zł – 3 pula

 

Koncerty – najciekawsze informacje o występach polskich i zagranicznych artystów na warszawskich scenach. Od rocka po jazz i muzykę klasyczną. Kameralne koncerty i masowe występy. Informacje o biletach i promocjach. Darmowa baza koncertów. Zobacz jakie wydarzenia odbędą się w Warszawie! Blog WaszaWawa jako pierwszy publikuje informacje o koncertach w Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie i kiedy odbędą się koncerty Twojego ulubionego artysty. Dowiesz się gdzie i za ile kupisz bilety na koncert. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat muzycznych imprez w Warszawie. Poznaj najciekawsze miejsca w Warszawie, zaplanuj koncertowy weekend, zobacz gdzie wybierzesz się na hitowe filmy lub gdzie zobaczysz rewelacyjne spektakle. Dotknij miasta, które tętni cały czas życie