Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

miejsca w warszawie instagram

Które miejsca w Warszawie mają najbardziej instagramowy potencjał?

Nie trzeba jechać na Plac Hiszpański w Barcelonie ani przepychać się pod fontanną Di Trevi, kiedy ma się pod ręką taką gwiazdę Instagrama! Także fotografie Warszawy, bo to o niej mowa, mogą wywołać tzw. „cmoknięcie z zachwytu”. Wiedzą o tym najlepiej miejscy fotografowie, którzy biorąc udział w konkursie Placu Bankowego 1, swoimi zdjęciami zagłosowali na najbardziej instagramowe miejsca w Warszawie. Gdzie łowi się najlepsze kadry?

Jak pokazały wyniki konkursu niekwestionowanym liderem i najchętniej fotografowanym miejscem w Warszawie jest Pałac Kultury i Nauki. Drugie w kolejności uplasowały się wielkomiejskie tereny z biurowcami na pierwszym planie. Okazuje się, że wcale nie muszą one szpecić linii miasta, a wręcz przeciwnie – cechuje je niezwykły instagramowy potencjał. Architektura i umiejętność wpasowania się w tkankę miejską takich biurowców i wieżowców jak: Trade Tower, Cosmopolitan, Warsaw Spire czy Q22 również zachwyciła dużą cześć fotografów.

fajne miejsca w warszawie

Na zdjęciach nie zabrakło – też dynamicznego rejonu śródmieścia, gdzie nowe, płynne formy mieszają się ze starszą, okrzepłą już strukturą. Na fotografiach królowały rejony Nowego Świata, Krakowskiego Przedmieścia, Placu Bankowego, dworców oraz stacji metra. Mnogość spojrzeń na Warszawę pokazała, że stolica bezsprzecznie jest piękna i inspirująca!

miejsca w warszawie

Do konkursu zgłoszono ponad tysiąc fotografii! 10 najpiękniejszych i najbardziej instagramowych kadrów Warszawy pojawiło się na wystawie w samym sercu stolicy. Ekspozycję „#WawaInstaFriendly places” można oglądać od poniedziałku, 23 kwietnia. Wystawę gości Plac Bankowy 1 – kameralny biurowiec, miejsce unikatowe w skali miasta. Prace zostaną wystawione na dziedzińcu, którego obecny wygląd zaprojektował Allan Starski, wybitny polski scenograf filmowy, laureat Oscara za scenografię do Listy Schindlera Stevena Spielberga.

Obfitujący w niezwykłe atrakcje finał wystawy odbędzie się 19 maja, podczas warszawskiej Nocy Muzeów. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

miejsca w warszawie

Ciekawe miejsca w Warszawie, popularne miejscówki, recenzje nowych miejsc. Restauracje w Warszawie. Nietypowe miejsca w Warszawie. Przestrzenie które zachwycają i które warto odwiedzić. Poznaj ciekawe miejsca w Warszawie i sam polecaj je innym dzięki najpopularniejszemu blogowi w Warszawie – WaszaWawa.pl Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi.