Loading Posts...

W tym niezwykłym filmie sport staje się pretekstem, by opowiedzieć coś ciekawego o ludziach. Jak mówi reżyser Janus Metz: Dla mnie to tenisowa wersja „Wściekłego byka”. Opowiada o dwóch młodych mężczyznach walczących o zwycięstwo po to, by się sprawdzić, by poczuć się ważnymi, żeby stać się „kimś”. Uwięzieni w rywalizacji – jednej z najwspanialszych w historii sportu – grają przeciwko sobie, ale też przeciwko własnym demonom.

Między odwagą a szaleństwem

Między odwagą a szaleństwem od piątku na ekranach kin

Wimbledon, rok 1980. Najbardziej deszczowe lato od dziesięcioleci. Świat czeka, by obejrzeć najlepszego tenisistę, Björna Borga, walczącego o piąty z rzędu tytuł mistrza Wimbledonu. Niewielu wie jednak, jaki dramat rozgrywa się za kulisami. Dwudziestoczteroletni Borg jest na skraju upadku – wyniszczony, wyczerpany, nękany lękami.

Między odwagą a szaleństwem

Tymczasem jego przeciwnik, dwudziestoletni John McEnroe, postanawia, że zastąpi swojego dotychczasowego bohatera na tronie Wimbledonu. Podczas turnieju Wimbledon 1980 dwaj rywale uświadamiają sobie, że jedyną osobą, która jest w stanie zrozumieć, przez co przechodzą, jest ich najgorszy wróg.

Między odwagą a szaleństwem

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem to opowieść o kosztach sukcesu. O tym, jak dwaj najlepsi gracze tenisowi świata, obaj mający niewiele ponad dwadzieścia lat, stali się więźniami własnych karier. O dwóch sportowcach nieustannie sprowadzanych przez skomercjalizowany świat tenisa jedynie do ról przeciwieństw – Ice Borga (od „iceberg” – góra lodowa) i „Superbachora” McEnroe’a.

Zobacz zwiastun: Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem


Leave a Comment