Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Mazowiecki Instytut Kulturalny elektoralna

Mazowiecki Instytut Kultury wraca na Elektoralną

Zakończyły się działania związane z modernizacją i rozbudową siedziby Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ul. Elektoralnej 12. Inwestycja została zrealizowana z dofinansowaniem z Funduszy Unijnych. Pełna nazwa projektu – Rozwój oferty i poprawa dostępu do zasobów kultury poprzez rozbudowę, renowację i modernizację zabytkowego budynku Mazowieckiego Instytutu Kultury – oddaje kierunek myślenia o charakterze rozbudowanej i zmodernizowanej siedziby – placówce nowoczesnej, otwartej na współpracę z regionem, służącej merytorycznym, artystycznym i edukacyjnym potencjałem.

Mazowiecki Instytut Kulturalny

Głównym celem rozbudowy był rozwój oferty programowej MIK-u, poprawa dostępności mieszkańców Warszawy i Mazowsza do zasobów instytutu – jego sal, zaplecza technicznego i merytorycznego, a także zwiększenie funkcjonalności siedziby MIK. Całkowita wartość projektu to 7 222 967,43 zł przy dofinansowaniu unijnym w kwocie 3 155 284,54 zł. Inwestycja nie byłaby możliwa bez dotacji udzielonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w wysokości 4 038 001,15 zł. Środki własne MIK to 29 681,74 zł.

Mazowiecki Instytut Kulturalny imprezy

Przestrzeń pierwszego piętra, gdzie dotąd rozmieszczone były biura, zajęły dwie nowe sale warsztatowo-szkoleniowe. Każdą z nich można podzielić na dwie mniejsze. Trzecia przestronna sala prób muzycznych pojawiła się na parterze. Zadbano również o szatnie dla uczestników zajęć taneczno-ruchowych – do tej pory MIK nie miał takiego zaplecza.

Mazowiecki Instytut Kulturalny wystawa

Znajdująca się na parterze biblioteka odzyskała swój pierwotny charakter. Przed modernizacją pełniła ona głównie funkcję sali szkoleniowej i warsztatowej. Ze względu na ograniczone możliwości bogaty księgozbiór MIK-u nie mógł być udostępniany. W przyszłym roku planowane jest uruchomienie czytelni.

Nieużywany dotąd ze względów bezpieczeństwa taras nad portykiem kolumnowym przed wejściem do MIK-u został odnowiony oraz odpowiednio zabezpieczony. Dzięki temu będzie dostępny dla odwiedzających MIK gości.

Największym wyzwaniem modernizacji było podniesienie kalenicy dachu i budowa nowego poszycia dachowego z oknami połaciowymi, a także adaptacja i modernizacja nieużytkowego dotąd poddasza. Na poddaszu znajdują się dziś biura pracowników MIK, które przed rozbudową rozproszone były w różnych częściach budynku. Właśnie w ich miejscu powstały nowe sale warsztatowe. Rozbudowa i podniesienie dachu przywróciły zewnętrzny wygląd budynku sprzed II wojny światowej (udało się go odtworzyć dzięki archiwalnym fotografiom), ale zastosowane rozwiązania nie naruszyły zabytkowego charakteru wnętrz.

Prowadzone prace pozwoliły na przebudowę instalacji oraz klatek schodowych. Szyb windy i schody zostały doprowadzone na najwyższą kondygnację budynku, czyli na nowo zagospodarowane poddasze.

Od nowego roku Mazowiecki Instytut Kultury będzie znów funkcjonował w swojej siedzibie. Zacznie realizację nowych propozycji programowych, aby jeszcze bardziej otworzyć się na spragnionych kulturalnych wrażeń mieszkańców Warszawy i Mazowsza. Nie zabraknie kolejnych inspirujących projektów edukacyjnych, premier teatralnych, wyjątkowych kameralnych koncertów różnych gatunków muzycznych, wystaw, projektów filmowych, literackich i tanecznych, przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych.

 

Szukasz informacji o tym co w Warszawie. Poznaj WaszaWawa najlepszy blog z darmową bazą imprez w Warszawie! Wydarzenia, imprezy, atrakcje. Darmowe imprezy, koncerty, zaproszenia na imprezy. Blog WaszaWawa publikuje informacje o tym co w Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie najlepiej się bawić w Warszawie. Jako pierwszy zobaczysz dowiesz się o ciekawych wydarzeniach w WarszawieWaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat tego co w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Koncerty? Najważniejsza lista muzycznych imprez w Warszawie. Bilety na koncerty, spotkania z artystami. Jakie spektakle w Warszawie grają teraz teatry? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy. Poznaj najciekawsze miejsca w Warszawie, zaplanuj koncertowy weekend, zobacz gdzie wybierzesz się na hitowe filmy lub gdzie zobaczysz rewelacyjne spektakle. Dotknij miasta, które tętni cały czas życie. WaszaWawa to blog który na bieżąco informuje o najciekawszych imprezach w Warszawie. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, tych którzy szukają informacji o koncertach, repertuarze filmowym, spektaklach. WaszaWawa to mapa wydarzeń dzięki, której nie tylko dowiesz się o tym co dzieje się w Warszawie, ale również gdzie np. zjeść dobry lunch czy romantyczną kolację. Na blogu WaszaWawa często organizowane są konkursy, w którym do wygrania są m.in bilety na różnego rodzaju imprezy odbywające się w stolicy. Dołącz do grona czytelników i jako pierwszy dowiaduj się o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych w Warszawie.