Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

MASKARADA GMINY w Teatrze Młyn

MASKARADA GMINY to artystyczny bunt przeciwko podziałom, a przede wszystkim zabawna, ostra satyra na współczesną rzeczywistość. Spektakl zadaje pytania o to, co kryje się za wygłaszanymi światopoglądami, oraz, jak to się stało, że pozwoliliśmy na tak silną polaryzację naszego społeczeństwa.

W pewnej gminie, w pewnym kraju, pewien Wójt postanawia wyjść naprzeciw społecznym oczekiwaniom. Aby usatysfakcjonować wszystkich mieszkańców zatrudnia dwóch zastępców – konserwatystę Adama i liberałkę Ewę. Ukrytym celem Wójta jest wpieranie społecznych podziałów, dzięki czemu będzie mógł dłużej utrzymać swoje stanowisko. Plan wydaje się idealny. Wójt nie przewidział jednak, że niespodziewanie Adam i Ewa zapałają do siebie zakazanym uczuciem… Nie przewidział także, że on sam ulegnie urokowi pokornej asystentki Wiesi Znikłej, która niczym cień ogarnia urzędowe problemy…

Teatr MŁYN jest niezależną sceną autorską, założoną przez Siostry Fijewskie. Działa od 2007 r. w Warszawie. Realizuje kameralne sztuki, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość.

Teatr Młyn przenosi się na nową scenę – Scenę na Poddaszu Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej i zaprasza na pierwsze spektakle. 17,18.03 w nowej przestrzeni zagramy spektakl (MASKA)RADA GMINY w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej z Jarosławem Boberkiem, Agatą Fijewską, Zuzanną Fijewską-Maleszą i Bartoszem Mazurem.

Maskarada Gminy

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Muzyka: Filip Dreger

Występują: Jarosław Boberek, Agata Fijewska, Zuzanna Fijewska-Malesza, Bartosz Mazur

Choreografia: Renata Piotrowska-Auffret

Kostiumy: Agnieszka Sasim

Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza

Produkcja: Joanna Piotrowska

Pokaz przedpremierowy: 10 grudnia, sobota, godz. 19:00

PREMIERA: 11 grudnia, niedziela, godz. 19:00

Kolejne pokazy: 17-18 grudnia, godz. 19:00

Scena Staromiejska SCEK /Stare Miasto, Jezuicka 4/

Spektakl dla widzów od lat 16.

Zastanawiasz się na co do teatru? WaszaWawa to aktualny repertuar teatrów w Warszawie. Premiery teatralne, wydarzenia artystyczne w Warszawie, koncerty. Właśnie tu! Szukasz informacji co w warszawskich teatrach? Gdzie kupisz tanie bilety do teatru? WaszaWawa to najlepsze spektakle, przedstawienia teatralne, zapowiedzi oraz premiery. Bądź na bieżąco z wydarzeniami. Teatr – najważniejsze spektakle. Premiery, ostatnie spektakle. Sceny amatorskie i niezwykłe widowiska. Teatr państwowy, teatr prywatny czy teatr amatorski. Tu znajdziesz darmowe informacje o biletach na spektakle i wydarzeniach około teatralnych. Szukasz informacji o tym co w Warszawie. Poznaj WaszaWawa najlepszy blog z darmową bazą imprez w Warszawie! Wydarzenia, imprezy, atrakcje. Darmowe imprezy, koncerty, zaproszenia na imprezy