Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Ufunduj choć jeden dzień wakacji choć jednej starszej samotnej osobie!

Pani Stefania zawsze była energiczna i aktywna. Cieszyła się mogąc przebywać wśród ludzi i zwiedzać świat jako przewodnik wycieczek. Chętnie dzieliła się wiedzą i pasją z młodzieżą.

Niestety, tamte czasy to już tylko wspomnienia… Po śmierci brata została całkiem sama. Dziś – jak wiele starszych osób – jest uwięziona w czterech ścianach, bo ma problemy z poruszaniem się. Ze smutkiem przyznaje

Te kilka schodów to bariera, co mnie oddziela od ludzi i świata. Marzy, by wyjechać z nami na wakacyjne wycieczki, aby móc przebywać z ludźmi i oddychać świeżym powietrzem. Rok temu pojechałam wraz z wolontariuszami Stowarzyszenia na rejs po Zalewie Zegrzyńskim i do Arboretum w Rogowie. Słońce, jezioro, wokół pełno życzliwych osób, rozmowy, zieleń, kwiaty. Cieszyłam się każdą chwilą. Nawet teraz pamiętam jak pięknie pachniały kwiaty!

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich chciałoby zaprosić panią Stefanię i 320 starszych osób na takie wakacyjne wycieczki, jak jednak wiadomo wszystko jest kwestią złotówy, którą Ty możesz się podzielić.

Co roku, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich latem organizuje jednodniowe wycieczki za miasto oraz pobyty wakacyjne. Dzięki tym wyjazdom samotne starsze osoby mają szansę wyjść z domu i odpocząć z dala od miejskiego hałasu. Mogą spędzić czas wśród życzliwych im ludzi, w otoczeniu przyrody.

Mamy pod opieką ponad 320 osób takich, jak pani Stefania – starszych, mieszkających samotnie w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. Tak, jak mówi Pani Stefania – one nie mają szans samodzielnie wyjechać za miasto. Nierzadko już samo wyjście do lekarza jest dla nich wyzwaniem. Zamknięte w czterech ścianach dusznych mieszkań, marzą o wytchnieniu wśród zieleni. Dlatego mali bracia Ubogich organizują dla nich wakacyjne wyjazdy.

Dzieje się to dzięki wsparciu finansowemu darczyńców oraz pomocy wolontariuszy, którzy towarzyszą podczas wyjazdów podopiecznym. Mam nadzieję, że dzięki Tobie wspólnie zabierzemy starsze samotne osoby na kilka jednodniowych wycieczek za miasto. Odmień ich tegoroczne wakacje! Bo każdy dzień jest na wagę złota.

 

Chcesz pomóc? Kliknij tu!

 

 

Ludzie w Warszawie do dział na blogu WaszaWawa w którym prezentowane są ciekawe sylwetki osób mieszkających w Warszawie. Na co dzień mijamy w Warszawie całą masę ludzi, którzy budują historię Warszawy. To nie celebryci, nie zobaczysz ich na okładkach. To zwykli ludzie, tacy jak Ty i ja. Pełni pasji, ciekawych zainteresowań. Na blogu WaszaWawa.pl poznasz ludzi, którzy robią najlepsze zdjęcia na Instagramie, rekomendują ciekawe miejsca w Warszawie, sprawiają, że Warszawa jest wyjątkowym miastem. W dziale ludzie, znajdziesz ciekawe inicjatywy, historie, również osoby którym możesz pomóc. Ludzie w Warszawie to też przestrzeń dla Ciebie! Blog WaszaWawa publikuje informacje o tym co w Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie najlepiej się bawić w Warszawie. Jako pierwszy zobaczysz dowiesz się o ciekawych wydarzeniach w WarszawieWaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat tego co w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Koncerty? Najważniejsza lista muzycznych imprez w Warszawie. Bilety na koncerty, spotkania z artystami. Jakie spektakle w Warszawie grają teraz teatry? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy. Poznaj najciekawsze miejsca w Warszawie, zaplanuj koncertowy weekend, zobacz gdzie wybierzesz się na hitowe filmy lub gdzie zobaczysz rewelacyjne spektakle. Dotknij miasta, które tętni cały czas życie. WaszaWawa to blog który na bieżąco informuje o najciekawszych imprezach w Warszawie. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, tych którzy szukają informacji o koncertach, repertuarze filmowym, spektaklach. WaszaWawa to mapa wydarzeń dzięki, której nie tylko dowiesz się o tym co dzieje się w Warszawie, ale również gdzie np. zjeść dobry lunch czy romantyczną kolację.