Loading Posts...

Maja Komorowska w Mazowieckim Instytucie Kultury

Maja Komorowska ma niezwykłą zdolność dotykania ciemnych stron życia i prześwietlania ich wewnętrzną jasnością. Każde artystyczne spotkanie z nią jest niezwykłym przeżyciem. Aktorka jak nikt inny potrafi interpretować poezję.

W czasie wieczoru usłyszymy m.in. wiersze Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej, Urszuli Kozioł. Wybór tekstów nie jest przypadkowy – każdy z nich wiąże się z jakimś osobistym przeżyciem i doświadczeniem artystki. Dzięki temu nabierają one  nowego znaczenia, a między aktorką i słuchaczami powstaje niezwykła więź.

Podczas spotkania pokażemy fragmenty znanych filmów Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Zanussiego z wybitnymi rolami Mai Komorowskiej. Wszystkich chętnych zapraszamy także do kupienia książki Mai Komorowskiej i Tadeusza Sobolewskiego „Pytania, które się nie kończą”, wydanej w 2015 roku przez MIK. Będzie to wyjątkowa okazja do zdobycia autografu i osobistej dedykacji od autorki.

Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa, ul. Elektoralna 12 / miejsce satelickie Big Book Festival Zapisy: [email protected] oraz w kasie MIK, tel. 783 708 380

SPOTKANIE Z MAJĄ KOMOROWSKĄ
Wieczór poezji pt. Dotknęłam świata jak rzeźbionej ramy
12.06.2016, godz. 19.00

WSTĘP WOLNY


Leave a Comment