Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Luna park warszawa

Lunapark już za chwilę ponownie zacumuje nad Wisłą!

Plenerowy kompleks o charakterze kulturalnym, gastronomicznym i rozrywkowym powraca, a razem z nim: targ street-foodowy Mini Market oraz klubokawiarnie Hocki Klocki oraz Wata Cukrowa, które zapewnią bogaty program kulturalny.

Luna park wisła

Lunapark to kwintesencja miejskich wakacji – miejsce spotkań, odpoczynku i zabawy. Prowadzona w duchu proekologicznym przestrzeń jest przyjazna dzieciom, dorosłym i czworonogom. Ze względu na obecną sytuację organizatorzy zapewniają:

Dostosowujemy się do nowej rzeczywistości i w tym roku prezentujemy w nieco innej odsłonie. Nowy Lunapark to jedyne takie miasteczko w Warszawie w sąsiedztwie rzeki, z rozległym terenem zielonym i mnóstwem leżaków oraz stref do odpoczynku wśród zieleni! W tym roku czeka nas zdecydowanie spokojniejszy sezon, atrakcji jednak nie zabraknie: przygotowaliśmy bogaty program wydarzeń dziennych i wieczornych: zarówno dla dorosłych jak i dzieci!” 

W nowym sezonie, który startuje już w najbliższy weekend Lunapark zaprasza wszystkich na darmowe wydarzenia: seanse kina plenerowego, warsztaty dla dzieci i dorosłych, panele dyskusyjne, zajęcia sportowe, wydarzenia proekologiczne, pubquizy, pikniki tematyczne i kiermasze! A jak tylko sytuacja na to pozwoli również koncerty i imprezy taneczne.

Luna park warszawa

O pyszny sezon nad Wisłą zadba Mini Market czyli street-foodowa część Lunaparku i młodszy brat kultowego Nocnego Marketu, który po kilku sezonach stał się gastronomiczną wizytówką Warszawy. Kilkanaście stoisk z jedzeniem to nie tylko znane restauracje w wersji plenerowej, ale też miejskie klasyki, które karmić będą gości Lunaparku w każdy weekend za dnia i w nocy.

W zeszłym sezonie letnim w Lunaparku odbyło się ponad 150 bezpłatnych wydarzeń kulturalnych, poprzeczka została więc ustawiona wysoko! Organizatorzy zapewniają jednak, że ten rok pomimo wszelkich trudności również wypełniony będzie kulturalnymi atrakcjami! W 2019 w ciągu trzech letnich miesięcy zorganizowanych zostało: 100 wydarzeń muzycznych – w tym koncerty takich artystów jak: Rebeka, Król, Sorry Boys, Mitsune, Sławek Uniatowski, 14 pokazów filmowych, pokaz Teatru KTO: Peregrinus – spektaklu ulicznego inspirowanego twórczością poetycką T.S. Eliota oraz kilkanaście spektakli dla dzieci. Zeszły rok to również panele dyskusyjne w ramach cyklu „Lunapark dla klimatu”,  niezliczone wydarzenia sportowe: zajęcia z jogi, pokazy i zajęcia z tajskiego boksu, Mistrzostwa Świata gry w Zośkę, zajęcia na torze do mini golfa oraz kiermasze i pikniki np: Roślinna Wymiana Kwiatów, Targi Zero Waste czy Psie Targi. W każdy weekend odbywały się również bezpłatne spektakle dla dzieci i atrakcje w strefie sportowo-rekreacyjnej.

Jak zapewnić bezpieczeństwo Gościom w obecnych czasach? Jak mówią Organizatorzy: “Cały teren Lunaparku został dostosowany do sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Zadbaliśmy o to, aby przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa: stoliki, leżaki oraz strefy odpoczynku są rozmieszczone w bezpiecznej odległości, powierzchnie wspólne są stale dezynfekowane, co krok znajdują się płyny do dezynfekcji rąk, a pracownicy zostali przeszkoleni, aby działać zgodnie z obecnymi wytycznymi sanitarnymi. Teren Lunaparku to blisko 5 tys. metrów kwadratowych, odwiedzający nas Goście mogą więc spokojnie spędzać czas, przy zachowaniu własnej bezpiecznej przestrzeni”.

Lunapark to powiew świeżości w plenerowym sezonie w Warszawie! Mnogość atrakcji, różnorodne wydarzenia i cyrkowy wystrój, sprawiają, że już po pierwszym sezonie stał się ulubionym miejscem odpoczynku warszawiaków.

Luna park warszawa

Lunapark nie jest wesołym miasteczkiem w klasycznym tego słowa rozumieniu, ale sprawia, że plenerowa wiosna i lato w Warszawie stają się jeszcze weselsze!

 

📍Wał Miedzeszyński 407 (w stronę Mostu Poniatowskiego, tuż obok basenów) 

piątek: 17:00 – 1:00

sobota: 12:00 – 1:00

niedziela: 12:00 – 23:00