Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

l’avanti restauracja

L’avanti – śródziemnomorski koncept kulinarny z polską duszą

W czerwcu br. na kulinarnej mapie Warszawy pojawił się nowy, punkt – restauracja i cocktail bar – L’avanti. Usytuowany przy ulicy Grzybowskiej 5, w rejonie miasta, który staje się coraz bardziej popularny wśród stolicznych bywalców. Duszą tego wyjątkowego konceptu jest łączenie tradycyjnych włoskich smaków z polskimi, składnikami.

l’avanti restauracja

L’avanti to miejsce opierające się na prostocie śródziemnomorskiej kuchni. Risotto, gnocchi, saltimbocca, świeże sałaty z owocami morza, krem z pomidorów a także przygotowywana na miejscu pizza przenoszą nas wprost do urokliwych trattorii znad Adriatyku. Własnoręcznie robione makarony oraz wypiekane na miejscu pieczywo tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca i sprawiają, że pragnie się celebrować każdą chwilę tu spędzoną.

restauracja l’avanti

Śródziemnomorskie smaki to niewątpliwie coś co nigdy się nie nudzi a jeżeli dodamy do tego dobrej jakości polskie składniki to uzyskamy kuchnię, do której warto powracać. Wykorzystane w potrawach miejscowe sery, wędliny, warzywa, zioła i grzyby dobierane w zależności od sezonu dodają nietuzinkowego sznytu dobrze znanym europejskim daniom.

L’avanti to nie tylko restauracja to również doskonale funkcjonujący cocktail bar. Jego dumą są lekkie koktajle, delikatne i z nieograniczoną paletą smaków. W karcie znajdziemy mnóstwo połączeń z bąbelkami, szczególnie docenianymi przez płeć piękną. Spróbujemy tu zarówno klasycznych pozycji, jak i wariacji na ich temat, ale również, a może przede wszystkim będziemy mogli skosztować autorskich koktajli. Serwowane tu smaki słodkie, wytrawne, gorzkie i kwaśne to idealne uzupełnienie zamawianych tu dań lub doskonały pomysł na wieczór.

l’avanti ceny

Kameralna przestrzeń przy ulicy Grzybowskiej została zaadaptowana dla kilkudziesięciu gości. Czynna od 8:00 do 23:00, czyli w godzinach, które zadowolą z pewnością każdego warszawiaka. W ciągu dnia L’avanti to idealne miejsce spotkań biznesowych i towarzyskich, na śniadanie, szybki lunch, czy sycący obiad. Można tu wstąpić również na kawę i deser – tak po prostu.

l’avanti ceny

Z kolei wieczorem śródziemnomorski koncept zamienia się w miejsce spotkań przyjaciół, gdzie przy lampce dobrego wina lub wykwintnej kolacji chcą posłuchać muzyki i spędzić czas w modnej części Warszawy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz ciekawego i zdrowego menu obfitującego w sałaty, zupy, makarony i dania mięsne można spróbować znakomitych koktajli specjalnie dobieranych do serwowanych tu potraw.

 gdzie zjeść kolacje w warszawie

gdzie na randkę warszawa

l’avanti warszawa

 

Ciekawe miejsca w Warszawie, popularne miejscówki, recenzje nowych miejsc. Restauracje w Warszawie. Nietypowe miejsca w Warszawie. Przestrzenie które zachwycają i które warto odwiedzić. Poznaj ciekawe miejsca w Warszawie i sam polecaj je innym dzięki najpopularniejszemu blogowi w Warszawie – WaszaWawa.pl Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi.