Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Krem na Śniadeckich 18. Najlepsze śniadania w Warszawie!

Przepis na idealne rozpoczęcie dnia to pyszne śniadanie w towarzystwie ludzi, z którymi czujemy się najlepiej. A jeżeli nasz styl życia wpisuje się w kulturę jedzenia śniadania na mieście, to w Warszawie miejsc do tego nie brakuje. Gdzie zjeść najlepsze śniadanie w Warszawie? Dziś na blogu w dziale #foodporn o kawiarni Krem i o tym dlaczego nie powinno to być najmodniejsze miejsce w stolicy.

Krem na Śniadeckich –  A bon entendeur salut!

Przekazywana gdzieś po cichu informacja o nowym miejscu w Śródmieściu, gdzie można zjeść przepyszne śniadanie w niezwykłej przestrzeni, w końcu zmusiła nas do pokerowego „sprawdzam”. Ten post powstał dopiero po kilku wizytach w bistro, któremu szefuje Luc Magnon. I nie dlatego, że musieliśmy przekonać się o jakości kuchni, ale dlatego, iż zależy nam aby Krem na Śniadeckich nie stał się popularną śniadaniówką, jedną z wielu w Warszawie. Dlaczego? O tym za chwilę.

krem warszawa śniadania w Warszawie

Bistro Krem znajduje się w Warszawie przy ulicy Braci Śniadeckich 18. © Foto: Instabloger.com

Krem na kulinarnej mapie Warszawy działa od drugiej połowy lutego 2017 r. Kulinarni warszawscy podróżnicy, właściciela lokalu kojarzą z mokotowkiego Mônsieur Léon, który jeszcze do niedawna mieścił się przy Sulkiewicza 5. Dziś w zakamarkach Placu Konstytucji, unosi się zapach francuskich tostów, ale to nie tylko on przyciąga coraz tu więcej gości.

krem warszawa śniadania w Warszawie

Krem Warszawa. © Foto: Instabloger.com

krem warszawa śniadania w Warszawie

Krem Warszawa. © Foto: Instabloger.com

Już od pierwszej chwili kiedy przekroczysz próg małego lokalu, wiesz że trafiłeś w wyjątkowe miejsce. Projekt wnętrz Kremu należy do firmy Ruszkowski Architekci (styliści modowi mogą kojarzyć ich pracę z jednej z ostatniej sesji fotograficznej marki Caterina, która swój edytorial tworzyła w jednym z wcześniejszych projektów tego biura)

krem warszawa śniadania w Warszawie

Krem Warszawa. © Foto: Instabloger.com

Krem to dwie niewielkie sale, które w sumie mogą pomieścić ok. 35 osób. Przy tej okazji warto więc nadmienić, iż powszechnym widokiem jest zerkanie w głąb sali przez wielką szybę, przypadkowych przechodniów, którzy od razu robią krok wstecz i zaglądają do środka. Większość z nich od razu wychodzi…bo wszystkie miejsca są już zajęte.

Bistro otwarte jest od wtorku do niedzieli. Na śniadanie możecie przyjść tu już o godzinie 9.00. Wyjątkowa obsługa zajmie się Wami do godziny 23.00 W niedzielę zaś, Krem otwarty jest do godziny 20.00 (jak już da się wywnioskować z tego co powyżej, w poniedziałki kawiarnia jest nieczynna) 

 

Paryska playlista utworów InstaBloger.com przygotowania specjalnie na Spotify. Wybierasz się na śniadanie do Kremu, lub szukasz czegoś na leniwe poranki w kuchni. Dodaj do obserwowanych i słuchaj w każdej wolnej chwili! Ponad pięć godzin muzyki specjalnie na taką okazję!

Krem Warszawa. Co zjeść ? – Oh Mon Dieu!

Moje śniadanie w Kremie zwyczajowo zaczyna się od prostego „Dziyń dybry – poproszę tysty” i nie będę ukrywał, że są one tak dobre i sycące, że w zestawie z czarną kawą, mój organizm mówi (i nie tylko) mówi: Dość!

Do tej pory moim ulubionym daniem w Kremie była Madame Croque ale po ostatniej wizycie, pierwszeństwo do rozpieszczania moich kubków smakowych, oddaje Monsieur Croque, który jest bardziej delikatny i maślany w swoim smaku.

krem warszawa śniadania w Warszawie

Krem Warszawa. Madame Croque © Foto: Instabloger.com

krem warszawa śniadania w Warszawie

Madame Croque. © Foto: Instabloger.com

krem warszawa

Krem Warszawa. Madame Croque. © Foto: Instabloger.com

Z kolei Małgosia niedzielę w Kremie zaczyna zazwyczaj od Sandwich au Rosebeef, która na Śniadeckich podawana jest w połączeniu z korniszonami i małymi ziemniakami. Nie pozostaliśmy również dłużni serom oraz wędlinom (no i ten pasztet, który robi Luc!), które serwowane są tu w zestawach i za każdym razem zachwycają nas swoim smakiem i świeżością.

Krem Warszawa

Krem Warszawa © Foto: Instabloger.com

Krem Warszawa

Krem Warszawa © Foto: Instabloger.com

Krem Warszawa

Krem Warszawa © Foto: Instabloger.com

Przed nami kolejna eskapada na podbój francuskich poranków, tym razem obiecałem sobie wersję na słodko! Wy zaś jeżeli wybieracie się do na śniadanie na mieście i planujecie zjeść je w warszawskim kremie, to polecam jednak wybrać się tam na pusty żołądek. Z całą pewnością będziecie chcieli spróbować wszystkiego co oferuje Krem. Choć oczywiście Wam się to nie uda.

Krem Warszawa

Krem Menu © Foto: Instabloger.com

Krem Warszawa

Krem Menu © Foto: Instabloger.com

Krem Warszawa

Krem Menu © Foto: Instabloger.com

Jeszcze do niedawna w karcie menu, Krem nie oferował alkoholi. Teraz kiedy będziecie wybierać się do bistro, możecie spróbować naprawdę dobrych win, z których nawet te domowe smakują wyśmienicie. Oczywiście pamiętajcie o jednym. Wino do śniadania, to raczej w ilościach czysto smakowych, a jeżeli planujecie przyjechać na śniadanie autem, to tylko kawa lub herbata!

Krem Warszawa

Wina w Kremie © Foto: Instabloger.com

Śniadanie w Warszawie – o tym miejscu nie powinno się mówić!

Wspomniałem na początku, że zależy nam tym żeby Krem nie stał się jedną z tych popularnych miejscówek w Warszawie, gdzie wychodzi się na śniadania, dla samego wyjścia. O tym miejscu nie powinno się mówić, przynajmniej w tym kontekście. To nie jest miejsce do bywania i nie powinno nim być. Krem to bistro gdzie nie przychodzi się robić interesów lub też zobaczyć pijących kawę celebrytów. To miejsce gdzie cieszysz się z intymności, gdzie smakujesz zarówno kuchnię francuską, ale również celebrujesz przebywanie z innymi ludźmi.

Jeżeli szukasz dobrego miejsca by po cichu spróbować zatrzymać czas, obserwować każdy szczegół i pieścić podniebienie subtelnością smaków z nad Sekwany, przyjdź tu koniecznie! Siądź obok nas. Nie będziemy sobie przeszkadzać.

Krem Warszawa

Krem Warszawa © Foto: Instabloger.com

 

Zastanawiasz się gdzie zjeść w Warszawie? Poznaj sprawdzone restauracje w Warszawie. Gdzie zjeść w warszawie po 22 lub gdzie w Warszawie na piwo. Niezależne opinie, recenzje i oceny. Tylko sprawdzone restauracje w Warszawie. Nie czekaj! Poznaj i dziel się rekomendacjami. Przeczytaj na najpopularniejszym blogu o Warszawie. Naszła Was gastrofaza i jesteście ciekawi gdzie jest najlepszy kebab w Warszawie. Chcecie zamówić coś z Uber Eats, ale nie wiecie która restauracja w Warszawie jest najlepsza? Planujecie zabrać dziewczynę na randkę i potrzeba dobra restauracja na kolacje. Po to właśnie jest ten blog! Dzięki kategorii Warszawa na talerzu poznacie najbardziej sprawdzone miejsca i uczciwe rekomendacje. Dowiecie się gdzie zjeść w Warszawie z dziewczyną i gdzie pójść na piwo z kumplami!