Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Kinoteka zaprasza na”Ajkengetnoł!” 50. Rocznica koncertu The Rolling Stones w PKiN

13 kwietnia 1967 roku Rolling Stonesi wystąpili w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. Fani zespołu przez cały koncert skandowali „Ajkengetnoł!” domagając się zagrania największego przeboju zespołu. By uświetnić tę rocznicę, równo na 50-lecie koncertu, Kinoteka zaprasza na specjalne pokazy filmowe i spotkanie z gośćmi.

W ramach wydarzenia warszawska Kinoteka pokaże 2 filmy dokumentalne: „Rolling Stones w blasku świateł” – dokument najważniejszego współczesnego amerykańskiego reżysera Martina Scorsesego i „The Rolling Stones Ole Ole Ole!” przedstawiający trasę zespołu po Ameryce Południowej z wielkim finałem w Hawanie.

Żeby poczuć klimat epoki obejrzymy również Kronikę Filmową Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych z koncertu w Sali Kongresowej.

Dodatkowo zapraszam Was na spotkanie z gośćmi: Piotrem Stelmachem – dziennikarzem radiowej Trójki i Danielem Wyszogrodzkim – dziennikarzem, autorem biografii zespołu, którzy porozmawiają o legendarnym koncercie i muzyce zespołu.

O FILMACH:

„Rolling Stones w blasku świateł” – Martin Scorsese pokazuje Rolling Stonesów jakich świat jeszcze nie widział. Kręcąc w słynnym Beacon Theater w Nowym Jorku jesienią 2006, Scorsese zgromadził ekipę największych fachowców, aby uchwycić wielką siłę legendarnego zespołu.

„The Rolling Stones Ole Ole Ole!” – W 2016 roku The Rolling Stones wyruszyli w kolejną trasę koncertową i dosłownie „przetoczyli się” przez Amerykę Południową. Zagrali m.in. w Chile, Argentynie czy Brazylii. W sumie – dziewięć krajów, dziesiąta okazała się Kuba – miejsce, gdzie Stonesi nigdy wcześniej nie wystąpili. Im bardziej zespół zbliżał się do finałowego koncertu w Hawanie, tym większe napięcie paraliżowało jego organizatorów. Zaraz po oficjalnym ogłoszeniu, że koncert się odbędzie, fani oszaleli, a poziom ich oddania dla zespołu przybrał znamiona oficjalnego kultu. Od Chile aż po Kubę zespół witany był z takim aplauzem, jaki udawało im się wydobywać z tłumów widzów w latach 60. ubiegłego wieku. Widać to szczególnie wyraźnie w czasie zapisów z koncertów plenerowych, które stanowią blisko połowę tego niezwykłego filmu, a zwłaszcza na koncercie finalnym w Hawanie, na którym zjawiło się 1.200 000 widzów!

W DYSKUSJI UDZIAŁ WEZMĄ:

Piotr Stelmach – dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia. Pracę w Trójce rozpoczął w 1997 r. Prowadził takie audycje, jak: „Pół Perfekcyjnej Płyty”, „3maj z nami”, „Pastelowy świat rocka”, „Zagadkowa niedziela”, „Świat na topie”, „Muzyczna poczta UKF”, „Witamy w klubie”. Obecnie możemy go słuchać w piątkowe wieczory w „Offensywie”.Jest wydawcą płyt z serii „Offensywa” oraz „3maj z nami”.

Daniel Wyszogrodzki – tłumacz i autor, także dziennikarz muzyczny. Autor poetyckiego przekładu „Księgi tęsknoty” Leonarda Cohena i książki biograficznej, „Satysfakcja – The Rolling Stones” (pięć wydań). Redaktor licznych edycji płytowych. Obecnie recenzuje płyty na łamach Co Jest Grane, współpracuje również z magazynem Jazz Forum. Jest wykładowcą Akademii Teatralnej w Warszawie.

The Rolling Stones – Sala Kongresowa 1967r. PAP/CAF-Cezary Langda

PROGRAM

18:00 – pokaz filmu „The Rolling Stones Ole Ole Ole!”

20:15 –  projekcja Kroniki Filmowej | spotkanie z Piotrem Stelmachem i Danielem Wyszogrodzkim |pokaz filmu „Rolling Stones w blasku świateł”

Pokazy i dyskusja odbędą się w sali numer 7 – w pięknej pałacowej przestrzeni dawnego Kina Wiedza!

BILETY:

16 zł – dla posiadaczy Karty Klubu Kinoteka

20 zł – bilet normalny

Dostępne w kasach kina i na naszej stronie internetowej www.kinoteka.pl

Patronat:

Radiowa Trójka

 

Kino – Masz ochotę wybrać się do kina na film? Kochasz multipleks czy wolisz kino niszowe? WaszaWawa.pl to idealny blog dla Ciebie i Twoich znajomych. Dzięki WaszaWawa.pl poznasz bieżący repertuar kin. Dowiesz się o nowościach filmowych oraz w jakim kinie grają Twój film. Blog WaszaWawa publikuje informacje o nowościach filmowych, premierach Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie i kiedy Twój film wchodzi do kin. Zdobędziesz bilety do kina, jako pierwszy zobaczysz najnowszy trailer filmu i dowiesz się o ciekawych wydarzeniach filmowych w Warszawie. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat filmów w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Jakie kina w Warszawie grają teraz Twój film? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy.