Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

kinoteka

Startuje kolejna edycja festiwalu Kino w Trampkach. Seanse w Kinotece i Lunie!

7 czerwca 2018 roku w Warszawie ruszy szósta edycja projektu Kino w Trampkach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży. Święto kina dziecięcego i młodzieżowego potrwa 11 dni, podczas których zostanie przedstawiony szeroki wybór najnowszych, wyszukiwanych na całym świecie filmów – zabawnych, mądrych i poruszających, stworzonych z szacunkiem do młodego widza. Seanse, odbędą się w dwóch warszawskich kinach – Kinotece oraz Kinie Luna.

Festiwal stanowi wyjątkową okazję, aby zapoznać się z międzynarodowym kinem dla młodego widza. Daje swoim widzom możliwość podpatrzenia, jak żyją ich rówieśnicy, jak sobie radzą, co przeżywają. To szansa poznania innych kultur, ciekawych miejsc, bogactwa ludzkich postaw. Kino w Trampkach to nie tylko pokazy filmowe, to także wydarzenia towarzyszące. Festiwal zaprasza widzów do wzięcia udziału w warsztatach, spotkaniach i wystawach. To również liczne konkursy i zabawy.

Festiwal odbywa się z myślą o najmłodszych i młodych widzach, a wyjątkowym czyni go fakt, że jest też przez nich współtworzony. Ogromną rolę w tworzeniu całego wydarzenia odgrywają dzieci i młodzież. Co roku powstaje dziecięce i młodzieżowe jury, młodzi zapowiadają filmy, prowadzą spotkania z twórcami.

kino luna

Kino w Trampkach już od 7 czerwca. Na ekranie m.in do zobaczenia wyjątkowy A Curious Girl

Natomiast ci, dla których praca w mediach jest marzeniem, dostają możliwość zdobycia pierwszych szlifów w zawodzie. Podczas specjalnych warsztatów organizowanych przez Festiwal, młodzież uczy się podstaw pracy prezenterów, operatorów, montażystów, dając solidne podstawy do profesjonalnego przeprowadzania relacji i wywiadów z Festiwalu. Po tak gruntownym i profesjonalnym przygotowaniu, powstaje specjalna Młodzieżowa Telewizja Festiwalowa, zajmująca się przeprowadzaniem relacji i dokumentacją wydarzenia.

Każdej edycji festiwalu towarzyszy hasło, tegorocznym jest Fair Play. Większości ta postawa kojarzy się ze sportem, jednak fair można być nie tylko na boisku i właśnie to chcemy pokazać młodym widzom. Segregowanie śmieci, kasowanie biletu, pomoc słabszym to tylko kilka przykładów bycia fair play w życiu codziennym. Zarazimy tą ideą naszych widzów, podkreślając jej ogromną wartość, przedstawiając ją zarówno na ekranie kinowym, jak i podczas wydarzeń towarzyszących samemu Festiwalowi.

Jedną z idei Fair Play, realizowanych co roku przez i w ramach Festiwalu Kino w Trampkach jest projekt Kino Dostępne. Kino Dostępne to zaproszenie zarówno dużych firm, jak i pojedyncze osoby do przekazywania biletów do kina dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dzięki społecznie odpowiedzialnej postawie firm biorących udział w akcji Kino Dostępne oraz dzięki dobroczynności pojedynczych osób, Kino w Trampkach może co roku zaprosić na filmy dzieci, których opiekunowie nie są w stanie pozwolić sobie na zakup biletów. W tym roku jednym z partnerów Kina Dostępnego jest H&M Club, dzięki uprzejmości którego, użytkownicy aplikacji będą mogli przekazać swoje punkty na bilety do kina dla dzieci.

Festiwal powstał dzięki szalonej energii i pomysłowości pełnych entuzjazmu kinomaniaków. Myśl o jego utworzeniu zrodziła się z wyraźnego odczucia, że bardzo brakuje w Warszawie skierowanego do dzieci i młodzieży, zorganizowanego z rozmachem filmowego przedsięwzięcia. Takiego, które pokazałoby, że film może być wspaniałą przygodą. Przystępnym opowiadaniem o świecie, który otacza młodych ludzi. Impulsem rozbudzającym wyobraźnię. Rozmową.

Kino w Trampkach ruszyło w 2013 roku. Festiwal spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Od powstania projekt dynamicznie się rozwija, z każdą kolejną edycją proponując swoim odbiorcom moc filmowych wrażeń.

 

Kino – Masz ochotę wybrać się do kina na film? Kochasz multipleks czy wolisz kino niszowe? WaszaWawa.pl to idealny blog dla Ciebie i Twoich znajomych. Dzięki WaszaWawa.pl poznasz bieżący repertuar kin. Dowiesz się o nowościach filmowych oraz w jakim kinie grają Twój film. Blog WaszaWawa publikuje informacje o nowościach filmowych, premierach Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie i kiedy Twój film wchodzi do kin. Zdobędziesz bilety do kina, jako pierwszy zobaczysz najnowszy trailer filmu i dowiesz się o ciekawych wydarzeniach filmowych w Warszawie. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat filmów w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Jakie kina w Warszawie grają teraz Twój film? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy.