Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Kino Muranów

Kino Muranów zaprasza na 8. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Już po raz ósmy Instytut Francuski w Polsce oraz Kino Muranów i Gutek Film zapraszają na przegląd najciekawszych filmów francuskich ostatnich lat. W programie znalazły się filmy prezentowane na międzynarodowych festiwalach takich jak festiwal w Cannes czy Karlowych Varach, nominowane do Cezarów francuskiej Akademii Filmowej i nagrodzone przez Akademię.

„Czerwony żółw” w reż. Michaela Dudok de Wita był nominowany do Oskarów w kategorii Najlepszy Film Animowany. Wybrane filmy opowiedzą między innymi historię legendarnego francuskiego badacza oceanów Jacques-Yves’a Cousteau („Odyseja” reż. Jérôme Salle), niepiśmiennej imigrantki obdarzonej talentem poetyckim („Fatima” reż. Philippe Faucon) i młodego mężczyzny próbującego odnaleźć ojca („Dzieciak” reż. Philippe Lioret). Juliette Binoche i Lamberta Wilsona połączy rola dojrzałych rodziców („mamy2mamy” reż. Noémie Saglio), a Gerard Depardieu spróbuje swoich sił jako raper („Tour de France” reż. Rachid Djaïdani).

8. Przegląd Nowego Kina Francuskiego odbędzie się w dniach 10-17 maja 2017 w kinie Muranów w Warszawie

 

Kino – Masz ochotę wybrać się do kina na film? Kochasz multipleks czy wolisz kino niszowe? WaszaWawa.pl to idealny blog dla Ciebie i Twoich znajomych. Dzięki WaszaWawa.pl poznasz bieżący repertuar kin. Dowiesz się o nowościach filmowych oraz w jakim kinie grają Twój film. Blog WaszaWawa publikuje informacje o nowościach filmowych, premierach Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie i kiedy Twój film wchodzi do kin. Zdobędziesz bilety do kina, jako pierwszy zobaczysz najnowszy trailer filmu i dowiesz się o ciekawych wydarzeniach filmowych w Warszawie. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat filmów w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Jakie kina w Warszawie grają teraz Twój film? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy.