Loading Posts...

Kino Muranów z repertuarem dla SENIORÓW za PIĘĆ ZŁOTYCH

Kino Muranów zapraszam na pokazy dla seniorów w każdą drugą środę miesiąca o godz. 11:00. Po każdym pokazie dyskusja z ciekawym gościem. Bilety: dla seniorów (powyżej 60 roku życia) 5 zł do nabycia tylko w kasie kina, dla pozostałych widzów 15 zł.

14 lutego gościem Weroniki Wawrzkowicz, dziennikarki, autorki bloga Rozmawiam, bo lubię będzie Izabela Jąderek, psycholog, seksuolog, psychoterapeuta, edukatorka seksualna. Tego dnia na ekranie wyświetlony zostanie KOMUNA Thomasa Vinterberga, najważniejszego – obok Larsa von Triera – duńskiego reżysera, twórcy nominowanego do Oscara „Polowania”.

Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia. Namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudnym, ustatkowanym życiem i konserwatyzmem epoki. Wspólnie postanawiają stworzyć hipisowską komunę w wielkiej willi, która nieoczekiwanie przypadła im w spadku. Wraz z Anną i jej rodziną zostajemy zaproszeni do życia we wspólnocie, której członkowie razem się budzą i zasypiają, wspólnie gotują, jedzą i powierzają sobie sekrety. Jednak przyjaźń, miłość i tolerancja żyjącej pod jednym dachem grupy zostaje wystawiona na próbę, kiedy mąż Anny zwierza się jej ze swoich planów. Chciałby, aby do komuny dołączyła znacznie młodsza dziewczyna, w której się zakochał.

Z kolei 14 marca o godzinie godz. 11.00, Kino Muranów pokaże film PO TAMTEJ STRONIE – nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego („Leningrad Cowboys”, „Człowiek bez przeszłości”). Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.Po sukcesie zrealizowanego we Francji „Człowieka z Hawru”, pełnego nawiązań do tamtejszego kina lat trzydziestych i czterdziestych, fiński mistrz postanowił wrócić do ojczyzny. W nagrodzonym na tegorocznym Berlinale „Po tamtej stronie” opowiedział historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?

Po seansie będzie można wziąć udział w rozmowie prowadzonej przez Weronikę Wawrzkowicz, dziennikarkę, autorkę bloga Rozmawiam, bo lubię z Zuzanną Kurlikowską, doktorantką Wydziału Hungarystyki Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentką University of Jyvaskyla oraz wielbicielką kina fińskiego.


Leave a Comment