Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Gentleman z rewolwerem repertuar kin

Pożegnanie z ikoną. Gentleman z rewolwerem niebawem w kinach.

Robert Redford skradnie wam serca! „Gentleman z rewolwerem“, to historia najbardziej czarującego złodzieja w historii, który nawet rabując banki, nigdy nie zapominał o byciu prawdziwym gentlemanem.

To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady.

Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

Gentleman z rewolwerem film

„Intelektualista, artysta, kowboj. Nieoceniony, uwielbiany żywioł amerykańskiego filmu”. Tymi słowami przedstawiła Roberta Roberta Redforda Barbra Streisand na chwilę przed wręczeniem aktorowi Oscara za całokształt twórczości.

Redford, który stał się ikoną amerykańskiego kina już w latach 60. dzięki westernowi Butch Cassidy i Sundance Kid, cztery lata później otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara za film Żądło i od tej pory podbijał serca widowni swoją ekranową charyzmą i zabójczym uśmiechem.

Gentleman z rewolwerem cda

Tropił aferę Watergate we Wszystkich ludziach prezydenta; był romantycznym i niezrozumianym Wielkim Gatsbym, tajemniczym Zaklinaczem koni, spędzał sen z powiek Meryl Streep w Pożegnaniu z Afryką. Z sukcesem stawał również po drugiej stronie kamery: wyreżyserowany przez niego Quiz show otrzymał zarówno nominację do Oscara dla najlepszego filmu, jak i reżysera.

Złotą statuetkę odbierał dwukrotnie: jako reżyser poruszającego dramatu Zwyczajni ludzie oraz za swoje wyjątkowe zasługi jako aktor, reżyser, producent i założyciel Instytutu Sundance, pod szyldem którego od prawie 40 lat wspiera niezależnych filmowców i organizuje jeden z najsłynniejszych festiwali filmowych na świecie. Po wspaniałej, trwającej ponad sześćdziesiąt lat karierze aktor żegna się z widzami w wielkim stylu, po raz ostatni zapewniając im niezapomniane emocje!

W filmie Gentleman z rewolwerem Robertowi Redfordowi partneruje laureatka Oscara, wspaniała Sissy Spacek, którą niedawno oglądaliśmy w filmie Służące i serialu Castle Rock. W rolę policjanta, który za wszelką cenę chce dopaść Tuckera, wciela się nagrodzony Oscarem za film Manchester by the Sea Casey Affleck, a jako kumpli z gangu Tuckera zobaczymy Toma Waitsa i Danny’ego Glovera. Za kamerą stanął David Lowery – wielokrotnie nagradzany reżyser takich filmów, jak Ghost Story i Mój przyjaciel smok.

Film Gentleman z rewolwerem zainspirowany jest życiem Forresta Tuckera, seryjnego złodzieja, który swoją kryminalną karierę zaczynał w wieku 15 lat, z więzienia uciekał 30 razy, a dobiegając osiemdziesiątki dalej seryjnie i z zabójczym urokiem rabował banki. Punktem wyjścia dla scenariusza stał się reportaż Davida Granna z tygodnika The New Yorker.