Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Gdzie najlepsza beza w Warszawie ? Poznaj siedem miejsc w stolicy, które musisz odwiedzić!

Francuska, włoska, szwajcarska. Beza, bo o niej mowa, ma również wielu fanów w Warszawie! Gdzie zjeść beze w Warszawie? Poznajcie moje typy.

 

Restauracja Polska Różana | Gdzie najlepsza beza w Warszawie ?

Wyjątkowy nastrój tworzą tu świeże kwiaty, stoły nakryte haftowanymi obrusami, delikatne światło i dyskretna muzyka płynąca z pianina. Wyjątkowość tego miejsca uzupełnia magiczny ogród. Słychać tu śpiew ptaków, szum wody z fontanny i dźwięki gitary. Po zachodzie słońca, tę wyjątkową atmosferę, dopełnia widok płonących świeć i pochodni.

Post udostępniony przez @xuyifan0909

Desery w Restauracji Różana to przede wszystkim wyśmienite puszyste torty biszkoptowe i bezowe, desery ze świeżymi owocami, sernik domowy, jabłecznik jak również przepyszne lody. W karcie deserów znajdziemy delikatną bezę daktylową z kremem kawowym, daktylami i orzechami oraz bezę migdałową z kremem pomarańczowym i likierem cointreau na musie z truskawek.

Cafe Próżna | Gdzie najlepsza beza w Warszawie ?

Śródmiejskie zaułki pamiętają jeszcze klimat przedwojennej Warszawy. Wszyscy, którzy chcieliby go poczuć, powinni wybrać się na spacer po placu Grzybowskim i ul. Próżnej, a następnie odwiedzić Cafe Próżna, która mieści się w zabytkowej kamienicy przy Próżnej 12.


Kawiarnia powstała w 2008 roku, założona przez Katarzynę i Jeremiego Nagrabeckich. Na przestrzeni lat była miejscem wielu wydarzeń kulturalnych tj. koncertów, wystaw, spotkań literackich, miejscem wielu ciekawych publicznych dyskusji o zmianach jej otoczenia. Kawiarnia jako prekursor i najstarsze obecnie miejsce wśród wielu kawiarni i restauracji w okolicy Placu Grzybowskiego i ulicy Próżnej ma wielu swoich stałych gości i niepowtarzalną atmosferę.

W kawiarni można zjeść pyszne śniadanie, robione na miejscu bajgle, bardzo smaczne i świeże zupy oraz dania obiadowe i oczywiście naszego wypieku ciasta, w tym tort bezowy uważany przez niektórych za najlepszy w Warszawie.

 

Lukulus | Gdzie najlepsza beza w Warszawie ?

Zaczęło się w 1946 roku na Pradze. Jan Dynowski – cukiernik i mistrz czekolady w fabryce Wedla – otworzył pracownię przy ulicy Stalowej. Jakość przedwojennego rzemiosła przeniósł w nową rzeczywistość odbudowującej się stolicy.


Kobiety mistrza Jana, żona Stanisława i córka Halina Judycka, sprawiły że firma przetrwała czasy PRL-u a potem rozkwitła na nowo w wolnej Polsce. Cukiernię prowadzi już trzecie pokolenie rodziny. Obecni właściciele Albert Judycki, wnuk założyciela, oraz Jacek Malarski ukończyli najlepsze francuskie szkoły gastronomiczne: słynną Le Cordon Bleu i nazywaną Harvardem gastronomii Ecole Gregoire Ferrandi.

Smaki Warszawy | Gdzie najlepsza beza w Warszawie ?

To miejsce to obowiązkowy punkt na mapie wszystkich smakoszy bezy. Restauracja oferuje zachwycające zmysły dania polskiej kuchni, w tym szczególne specjały współczesnej i starej Warszawy. Miejsce słynie z wyrobów własnej produkcji, każdego dnia przygotowuje wyśmienite dania i ciasta.

Cukiernia Stary Dom | Gdzie najlepsza beza w Warszawie ?

Cukiernia Stary Dom powstała w 2012 roku kontynuując sukces otwartej po sąsiedzku Restauracji Stary Dom. Szefowi Cukierni, Mariuszowi Palarczykowi przyświecał główny cel: przybliżyć Warszawiakom i obcokrajowcom tradycyjne smaki polskich wypieków z zachowaniem najwyższej staranności w odtwarzaniu sprawdzonych, domowych receptur.

Post udostępniony przez D.K (@bunixkal)

Każdy wyrób jest wygniatany, formowany i dekorowany ręcznie a wszystkie wypieki charakteryzuje wyśmienita jakość. Cukiernicy sami kandyzują owoce, używają jedynie prawdziwego masła, najświeższych serów i domowych konfitur. Torty i ciasta traktowane są jak prawdziwe dzieła sztuki dekorowane sezonowymi owocami i płatkami jadalnych kwiatów.

Bazar Kocha | Gdzie najlepsza beza w Warszawie ?

Bazar Kocha małe co-nie-co i dlatego ważną jego częścią są słodkości produkowane codziennie przez ich cukiernię. Cukiernictwo w Bazarze opiera się na najwyższej jakości składnikach. Żadnych roślinnych tłuszczów, polepszaczy i spulchniaczy. Tylko prawdziwe masło, jaja, śmietana, czekolada i owoce. Lista deserów ciągle się zmienia, zgodnie z porą roku, dostępnością owoców i innych produktów. Zawsze jednak jest kilka stałych i uwielbianych HITÓW w tym , największe w Warszawie bezy, które podobno uzależniają!

Warszawa Wschodnia | Gdzie najlepsza beza w Warszawie ?

Kulinarna podróż przez polską i francuską kuchnię zaczyna się tu, w restauracji na warszawskiej Pradze Południe. O każdej porze dnia i nocy możesz delektować się pysznymi daniami i prowadzić swobodne rozmowy. Niemniej jednak jeśli już wybierzecie się na Pragę, to pamiętajcie. Beza truskawkowa oraz mango-granat, to tutaj totalny obłęd!