Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

galeria

Galeria Raster zaprasza na kolejną wystawę

Galeria Raster. „Piekielna szosa”, „Dżdżownice”, „Mara nocna”, „Duszenie”, „W cycek” – te i inne obrazy, namalowane w ostatnich miesiącach, tygodniach i dniach, zobaczycie na wystawie trzech młodych artystów pracujących na krakowskim Zabłociu.

Tytułowa potencja to nazwa niewielkiej galerii, którą wspólnie założyli i prowadzą od dwóch lat, ale też wyraz wilczego apetytu: na nieudawane emocje, codzienne malowanie i chwytające za gardło obrazy.

Łączy ich miejsce studiów – Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – i miasto, w którym osiedli po ich ukończeniu. Przede wszystkim zaś zapał do eksploracji rozmaitych malarskich środków interpretacji rzeczywistości oraz przekonanie, że jej karkołomna, mroczna strona jest zdecydowanie bardziej intrygująca.

galeria

Obrazy Karoliny Jabłońskiej (ur. 1991, dyplom 2015) nawiązują do plastycznej swobody art brut, neoekspresjonizmu oraz konfesyjnej sztuki modernistek i feministek. Intensywny róż i jego cieliste odcienie uwydatniają mroczny erotyzm prac, obfitujących w sceny przesadnej czułości, ekstatycznej przemocy i niepokojących omamów.

Tomasz Kręcicki (ur. 1990, dyplom 2015) konstruuje swoje obrazy z intelektualną precyzją, świadomie manipulując różnymi konwencjami obrazowania – od pop artu przez minimalizm po pop banalizm. W centrum zainteresowania malarza są przedmioty i rekwizyty na tyle zwyczajne, żeby można było skutecznie grać ich wizerunkami – zarówno mitologizować codzienność jak i poddawać w wątpliwość jej poetycki urok chętnie eksploatowany przez artystów.

Na obrazach Cyryla Polaczka (ur. 1989, dyplom 2014) pojawiają się powidoki starych narzędzi tortur i reminiscencje dawnego malarstwa. Zaczerpnięta zeń warsztatowa pieczołowitość prowadzi do wszechstronnych i wyrafinowanych, efektów malarskich. Artysta przygląda się wnikliwie materii i fakturze farby, aby uczynić z niej podkład do frapujących, rysunkowych kompozycji wykonywanych cienkim pędzlem lub gwoździem.

Galeria Raster POTENCJA

04.02-25.03.2017

Wernisaż w sobotę 4 lutego, 18:00-21:00

Zobacz najciekawsze wydarzenia rozrywkowe w mieście Warszawa. Blog WaszaWawa to darmowa baza zawierająca nadchodzące wystawy w Warszawie. Sprawdź, jakie wystawy odbywają się w Warszawie, kiedy możesz wybrać się na oprowadzanie po wystawie. Bilety do muzeum oraz darmowe wystawy w Warszawie.
Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi. Na blogu WaszaWawa opisuje miejsca które odwiedzam i przedstawiam tylko te do których naprawdę warto się wybrać.