Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

WIELKI POWRÓT! Facet mojej żony ponownie w Teatrze Młyn

Facet mojej żony to opowieść o mężczyźnie, który za wszelką cenę próbuje sprostać kobiecym wymaganiom. Sławomir Pacek wciela się w bohatera, który rozbrajająco szczerze opowiada widzom swoją historię. Historię ogromnej miłości, na którą postawił wszystko. Historię zwykłego mężczyzny, który “próbuje się połapać w tych kobiecych sprawach”. Autentyczny, przejmujący, prawdziwy i współczesny teatr jednego aktora.

Oto współczesny mąż – jak trzeba ugotuje, pozmywa, jak trzeba pójdzie do pracy – nawet jako niania. Jak trzeba zgodzi się nawet na drugiego faceta. „A co będę kontrolować, ja nie z takich…” – mówi – „to jest jej życie i jej wybory, ja jestem bezkonfliktowy. Zresztą facet mojej żony to miły gość…”. Idealny mąż kobiety wyzwolonej? Dlaczego więc nie da się z nim wytrzymać?

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Występuje: Sławomir Pacek
Opracowanie muzyczne: Filip Dreger
Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza
Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN
dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy
Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
Czas trwania spektaklu: 60 min

Natalia Fijewska-Zdanowska (ur. 1981) – reżyser i dramaturg. Jest magistrem filozofii UW. W 2007r. Powołała do życia i do dziś prowadzi wraz z siostrami własną, autorską Niezależną Scenę Społeczną Teatr MŁYN, w ramach Fundacji Artystycznej MŁYN. Współpracowała z takimi instytucjami jak Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło, Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego, Teatr Stara Prochownia Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, Teatr Ochoty, Teatr Wytwórnia, Teatr na Woli, Teatr Powszechny w Warszawie. W 2007 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Teatru.

Przez 10 lat była organizatorem i szefem artystycznym Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych Galimatias, pracuje także z dziećmi i młodzieżą wypracowaną przez siebie metodą teatru autorskiego. Pracowała jako dziennikarz i krytyk teatralny.

Realizuje kameralne spektakle autorskie, poddające artystycznej analizie współczesną, rzeczywistość: monodram „Głuchoniemoc” (2004) „Różowa skarpetka” (2006), „De-naturat” (2007), „Siostry” (2008), „Piąta rano” (2009) oraz „Gabinet” (2010), „Facet mojej żony” (2011), „Niunia” (2012).

Sławomir Pacek (ur.1967 w Starachowicach) – polski aktor filmowy i teatralny. Ukończył warszawską PWST w roku 1990. W latach 1990 – 1996 był aktorem stołecznego Teatru Nowego, gdzie występował m.in. jako Czupurek, szekspirowski Merkuccio i Pan Tadeusz w spektaklach Adama Hanuszkiewicza. Od roku 1997 jest aktorem Teatru Powszechnego. Ma na swoim koncie drugoplanowe role w popularnych filmach kinowych, m.in. Ostatni dzwonekSponaKraj świataMłode wilkiChłopaki nie płaczą, a także szereg ról w spektaklach Teatru TV stworzonych pod kierunkiem m.in. Olgi Lipińskiej, Andrzeja Łapickiego, Agnieszki Glińskiej, Stanisława Różewicza i Władysława Kowalskiego. Jest także cenionym aktorem radiowym.

Najbliższe pokazy: 01.04 g. 19:00, 02.04 g. 19:00
Miejsce: SCEK ul. Jezuicka 4, Scena na Poddaszu, IIIp.