Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Eden Bistro

Eden Bistro – nowe magiczne miejsce w samym środku Saskiej Kępy

Twórcy magazynu USTA zapraszają do otwartego już Eden Bistro. W samym środku starej Saskiej Kępy w modernistycznym Domu Funkcjonalnym z 1928 roku. Willa została zaprojektowana przez Czesława Przybylskiego dla przyjaciela rzeźbiarza Mieczysława Lubelskiego, a potem przez lata służyła też innym artystom, tu mieszkali i tworzyli m.in. Agnieszka Osiecka, Elżbieta i Emil Cieślarowie, Wiktor Gutt, Barbara Turkiewicz. W ostatniej dekadzie została pięknie i czule unowocześniona przez nowego właściciela – architekta Wojciecha Popławskiego, który wspólnie z kuratorką Lucyną Sosnowską zadecydował, by budynek dedykować sztuce. Na piętrze mieszczą się galerie, a na parterze restauracja (wcześniej Kuchnia Funkcjonalna).

Eden Bistro menu ceny

Odwołując się do artystycznych tradycji pracowni nowi właściciele Monika Brzywczy i Krzysztof Kozanowski postanowili zaprosić do kooperacji młodych zdolnych polskich ceramików. W Eden Bistro zjecie na pięknych ceramicznych talerzach Ani Ani Studio, Kooe, Spiek i Wesky, wypijecie z porcelanowych czarek od Fenka.  W ogrodzie Eden Bistro ustawiona szklarnię, w której można kupić ponad 30 gatunków sukulentów.

Uwielbiamy rośliny i jako wydawcy książki „O roślinach” wiedzieliśmy , że tego elementu nie możne zabraknąć w naszym miejscu. Do  naszej szklarni można przyjść by kupić sukulenta, porozmawiać ze specjalistą o pielęgnacji roślin lub po prostu, by zjeść posiłek w pięknym miejscu – opowiadają Monika i Krzysztof. W naszym ogrodzie szykujemy też ciekawe warsztaty florystyczne m.in. z Anną Niesterowicz i Marcinem Gładkim. Będą też popupy z kwiatami ciętymi. I na pewno okazja, by spotkać tu autorów naszego magazynu. Chcieliśmy stworzyć miejsce, którego sami, jako mieszkańcy Saskiej Kępy potrzebujemy – nowoczesne i przyjazne zarazem. Niesieciowe, nieszablonowe. Trochę takie jak nasz magazyn. Estetyczne, ale pełne treści, awangardowe, ale świadome tradycji.

Kuchnią Eden Bistro pokieruje Michał Gniłka. Zawodowe szlify zdobywał w Londynie. Pracował w różnych miejscach: od ekologicznych restauracji, poprzez targi żywieniowe, a na ekskluzywnych firmach cateringowych kończąc. Jednym z ciekawszych doświadczeń był rok spędzony na planach filmowych hollywoodzkich produkcji. Miał przyjemność gotować dla Stevena Spielberga, Ridleya Scotta, Keanu Reevesa czy Charlize Theron. Przez dziewięć lat krążył pomiędzy Londynem a Meksykiem. Pracował na Bali jako konsultant menu dla restauracji w bardzo modnym ostatnio rejonie Seminyak. Obecnie zatrzymał się na dłuższą chwilę w Warszawie. Jego wegańskie dania do tej pory były dostępne tylko dla wybrańców, którzy trafiali na secret dinners do jego kuchni. Dziś można ich spróbować w Eden Bistro.

Eden Bistro menu

W menu znalazły się m.in. ceviche z grillowanej kukurydzy z avocado, kolendrowym musem z nerkowców podawane z  czipsami z tortilli (19 zł). Grzybowe pate brûlée z rukiewią wodną i galaretką z balsamicznych truskawek (19 zł). Malezyjska laksa serwowana z  tofu w tempurze, boczniakami, morskimi pulpecikami (z wodorostów), garścią świeżych ziół i sokiem z rokitnika (32 zł), czy eryngi a’la przegrzebki serwowane w sosie z alg na polencie ze świeżej kukurydzy i sałatką ze świeżych szparagów i fenkułów (36 zł).

Eden Bistro saska kępa

W Eden Bistro są  też wegańskie śniadania (pyszna owsianka na mleku kokosowym z karmelizowany bananem!) – rozbudowane menu śniadaniowe będzie serwowane w soboty i niedziele od 9.00 do 13.00 oraz desery czekoladowy crème brûlée z pianka z mango i liściami kafiru (18 zł) albo lody waniliowe z czerwonym pieprzem, solony karmelem i  markują (17 zł).

Eden Bistro warszawa

Eden Bistro serwuje też kawę trzeciej fali, czyli palone w niskiej temperaturze ziarna serwowane metodami alternatywnymi, takimi jak drip, chemex czy aeropres oraz wysokiej jakości herbaty, m.in. z berlińskiego Paper&Tea czy polskiego The Tea. W menu znajdą się też wina organiczne i pomarańczowe oraz świetne autorskie drinki.

EDEN BISTRO
Ul. Jakubowska 16
WARSZAWA
Godziny otwarcia:
wt.-czw. 9-22.00
pt.-sob. 9-1.00
niedz. 9-18.00

 

Ciekawe miejsca w Warszawie, popularne miejscówki, recenzje nowych miejsc. Restauracje w Warszawie. Nietypowe miejsca w Warszawie. Przestrzenie które zachwycają i które warto odwiedzić. Poznaj ciekawe miejsca w Warszawie i sam polecaj je innym dzięki najpopularniejszemu blogowi w Warszawie – WaszaWawa.pl Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi.