Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

co w warszawie

Cud nad Wisłą po hiszpańsku czyli rusza kolejna edycja Streets of Spain!

Festiwal kultury hiszpańskiej Streets of Spain zagości nad Wisłą. Po raz pierwszy charakter madryckiej La Latiny czy barcelońskiej La Rambli można będzie poczuć w warszawskim Cudzie nad Wisłą! Już 9 i 10 czerwca zawitają tam hiszpańskie tapasy, wino, latynoska muzyka, tańce oraz artyści. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji najbardziej słonecznego festiwalu Streets of Spain

Hiszpański klimat nad Wisłą

Streets of Spain to inicjatywa promująca hiszpańską kulturę. Począwszy od ekstrawaganckiej i pełnej kolorów sztuki, poprzez energetyczną muzykę, wyjątkową kuchnię śródziemnomorską z fenomenalnymi tapasami, skończywszy na nieodłącznym elemencie hiszpańskiego stylu życia – czerwonym winie! Patronat nad festiwalem Streets of Spain objęła ambasada Hiszpanii i Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza.

darmowe imprezy w warszawie

Moc atrakcji

Poprzednie edycje tej imprezy przyciągnęły tysiące ludzi. W tym roku, w weekend 9-10 czerwca, festiwal Streets of Spain odbędzie się po raz szósty – tym razem na bulwarze Flotylli Wiślanej w klubie Cud nad Wisłą.

Od sobotniego południa do niedzielnego wieczoru zaplanowano mnóstwo atrakcji, które usatysfakcjonują  zarówno amatorów hiszpańskiej kuchni, jak i muzyki, tańca czy street artu. Będą czekać na nich m.in. hiszpański targ śniadaniowy, warsztaty z gotowania, krótkie kursy języka hiszpańskiego dla początkujących, warsztaty z fotografii mobilnej, koncerty, a także pokazy tańca.

Streets of Spain warszawa

Gościem specjalnym warsztatów będzie Globalny Ambasador wina Campo Viejo – Federico LLenart.

Każdego dnia będzie można wziąć udział w warsztatach sommeliersko-blendingowych, prowadzonych przez sommeliera Wojciecha Cyrana. Gościem specjalnym warsztatów będzie Globalny Ambasador wina Campo Viejo – Federico LLenart.

Uczestnicy warsztatów nie tylko dowiedzą się, jak degustować wino i dlaczego wina z regionu Rioja są wyjątkowe. Po zakończeniu warsztatów goście będą mogli zabrać do domu butelkę stworzonego przez siebie wina. Podczas warsztatów Color Lab zaś poznają też zasady sensoryki oraz sprawdzą jak bardzo zmienia się postrzeganie i odbiór smaków przy choćby niewielkich zmianach warunków otoczenia.

Inną dużą atrakcją będzie część artystyczna festiwalu. Dwóch hiszpańskich twórców street artu. Okuda i 3TeeMan, będą wspólnie tworzyć wyjątkowy mural na 7-metrowej ścianie. Będzie można także wziąć udział w malowaniu „azulejos”, czyli cienkich kwadratowych ceramicznych błyszczących płytek, ozdobionych misternymi wzorami, charakterystycznych dla tamtejszych rejonów – wszystko po okiem artysty w tej dziedzinie, Daniela Del Rosal Garcia. Chętni będą mogli nauczyć się kaligrafii od Gosi Małeckiej z Hello Calligraphy i wykaligrafować własne dzieła na kieliszkach Campo Viejo.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, wyjątkiem są warsztaty blendingowe, na które należy się wcześniej zapisać. Szczegóły festiwalu są dostępne na oficjalnym profilu wydarzenia na FB [kliknij tutaj]

Sponsorem Streets of Spain jest Dobry Wybór Sp. z o. o. sp. k., dystrybutor jednego z najpopularniejszych hiszpańskich win, Campo Viejo.

imprezy w warszawie

Ciekawe miejsca w Warszawie, popularne miejscówki, recenzje nowych miejsc. Restauracje w Warszawie. Nietypowe miejsca w Warszawie. Przestrzenie które zachwycają i które warto odwiedzić. Poznaj ciekawe miejsca w Warszawie i sam polecaj je innym dzięki najpopularniejszemu blogowi w Warszawie – WaszaWawa.pl Kina w Warszawie, repertuar, teatry, spektakle, koncerty w Warszawie. Na blogu WaszaWawa znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne Ci informacje. Oprócz tego dzięki WaszaWawa.pl, poznasz ciekawe miejsca w Warszawie. Od restauracje w Warszawie, po kluby i modne miejscówki. Doradzę Ci gdzie zjeść gdzie zjeść w Warszawie, Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? lub gdzie spędzić fajny wieczór z przyjaciółmi. Na blogu WaszaWawa opisuje miejsca które odwiedzam i przedstawiam tylko te do których naprawdę warto się wybrać. Blog WaszaWawa publikuje informacje o tym co w Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie najlepiej się bawić w Warszawie. Jako pierwszy zobaczysz dowiesz się o ciekawych wydarzeniach w Warszawie. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat tego co w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Koncerty? Najważniejsza lista muzycznych imprez w Warszawie. Bilety na koncerty, spotkania z artystami. Jakie spektakle w Warszawie grają teraz teatry? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy. Poznaj najciekawsze miejsca w Warszawie, zaplanuj koncertowy weekend, zobacz gdzie wybierzesz się na hitowe filmy lub gdzie zobaczysz rewelacyjne spektakle. Dotknij miasta, które tętni cały czas życie. WaszaWawa to blog który na bieżąco informuje o najciekawszych imprezach w Warszawie. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, tych którzy szukają informacji o koncertach, repertuarze filmowym, spektaklach.