Loading Posts...

Amerykańskie Cool Globes w Warszawie

Zachęcam do zwiedzenia znajdującej się na Bulwarach Wiślanych wystawy Cool Globes Warsaw. Wystawa jest amerykańską inicjatywą ekologiczną Fundacji Cool Globes, która w tym sezonie gości w Warszawie.

Na północnym krańcu bulwaru Jana Karskiego można obejrzeć 16 globów, których twórcy zwracają uwagę na zagrożenia dla klimatu na Ziemi. Wystawa jest zachętą do ochrony środowiska w małej i dużej skali. Unikatowy warszawski glob nosi nazwę: „Posadź drzewo” i wpisuje się w stołeczną strategię ekologiczną.

Cool Globes

Warszawa często nazywana jest zielonym miastem – 40% jej powierzchni to tereny zielone: lasy, parki, zieleń przyuliczna oraz wyjątkowy w skali europejskiej, nieuregulowany prawy brzeg Wisły, który należy do obszaru Natura 2000.

Przez 10 lat globy były prezentowane w wielu miastach Stanów Zjednoczonych, a także w Europie, m.in. w Amsterdamie, Genewie, Kopenhadze, Marsylii. Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, w którym wystawa została zaprezentowana.

Cool Globes

Każdy z 16 globów opatrzony jest tablicą informacyjną w języku polskim i angielskim opowiadającą o zagadnieniach związanych z ekologią.

Czas trwania wystawy:  6 maja – 31 sierpnia 2016.


Leave a Comment