Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

cedet neon warszawa nieruchomości

Cedet rozświetlony neonem wita coworking WeWork!

Warszawski Cedet wraca na mapę stolicy. Potwierdził to nie tylko rozświetlony na elewacji budynku neon, ale również spółka Immobel Poland. Inwestor i deweloper, zakończył rewitalizację i rozbudowę legendarnego Cedet-u, zlokalizowanego w samym sercu Warszawy przy ul. Kruczej 50.

Zgodnie z zamysłem inwestora, zbudowany w latach 50-tych XX wieku Centralny Dom Towarowy odzyskał swój pierwotny charakter i już niebawem stanie się wizytówką Warszawy oraz miejscem spotkań jej mieszkańców oraz osób odwiedzających stolicę.

wework poland ceny

Neon na budynku Cedet. Foto Jakub Jóźwicki

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 400 mln EUR. Prace, które rozpoczęły się na początku 2015 r., objęły także remont chodników przylegających do budynku, wymianę oświetlenia ulic oraz odświeżenie fasad sąsiednich kamienic. Cedet jest już prawie w całości skomercjalizowany – pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku jeszcze w tym miesiącu.

„Rewitalizacja Cedetu była wypadkową przyszłościowego myślenia o budynku, dostosowania go do dzisiejszych realiów i potrzeb z jednoczesnym poszanowaniem jego historii. Chcieliśmy, aby ten budynek, tak jak w czasach, których powstawał był wizytówką Warszawy. Dzisiaj z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że tak się stało i oddajemy warszawiakom piękny budynek, który podniesie jakość przestrzeni miejskiej na tym obszarze, a także ją ożywi i uatrakcyjni.” – powiedział Jacek Wachowicz, prezes IMMOBEL Poland.

Na budynku został już zainstalowany neon z charakterystyczną strzałką, będący odwzorowaniem pierwowzoru z lat 50-tych. Na frontowej elewacji Cedet-u zagości również neon z literami CeDeT, który będzie nawiązaniem do historycznego neonu CDT oraz obecnej nazwy budynku. Nową część neonu z literami CeDeT, na które będzie wskazywała rozświetlona już strzałka, będzie można podziwiać na fasadzie budynku już od lipca br.

„Z uwagi na zabytkowe walory Cedet-u i ogromną wartość sentymentalną, jaką ten budynek ma dla warszawiaków, realizacja projektu była dla nas dużym wyzwaniem. Zależało nam na tym, aby przywrócić Cedet-owi rozmach, który utracił po pożarze w 1975 r., dlatego też przywiązywaliśmy wagę do każdego, nawet najmniejszego detalu. Przez cały czas trwania prac ściśle współpracowaliśmy z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków i firmą Arcadis, która nadzorowała proces drobiazgowego odtwarzania wszystkich elementów, charakterystycznych dla tego modernistycznego budynku” – mówi Patrycja Van Triet z IMMOBEL Poland.

Znakomita lokalizacja Cedet-u, jakość wykonania oraz historyczne dziedzictwo tego miejsca zostały docenione przez najemców, o czym świadczy fakt, że jeszcze przed oddaniem budynku do użytkowania został on praktycznie w całości skomercjalizowany. Wyłącznym agentem ds. komercjalizacji inwestycji jest firma doradcza JLL.

nieruchomości warszawa

W zrewitalizowanym budynku Cedet-u oczywiście nie zabraknie Smyka, wracającego do pierwotnej siedziby ze swoim flagowym salonem, który na dwóch poziomach zajmie ponad 1400 mkw. W budynku swój lokal otworzy także sieć drogerii Rossmann, Apteka Europejska oraz sieć T-Mobile.

O swoją kondycję mieszkańcy Warszawy będą mogli zadbać w klubie fitness popularnej sieci Zdrofit, a tuż obok będą się mogli napić kawy w nowej kawiarni Costa Coffee.

W nowej części biurowej Cedet-u, swoją pierwszą w Centralnej Europie kreatywną przestrzeń do pracy wspólnej otworzy firma WeWork. Swoim użytkownikom proponuje nowe, zreorganizowane biura, które w niczym nie przypominają zunifikowanych, openspace’owych przestrzeni.

Wszystkie lokalizacje amerykańskiego startupu – od Los Angeles po Dżakartę – wyglądem bardziej przypominają kawiarnie, galerie czy kreatywne pracownie. Mają to być miejsca z wielkomiejskim sznytem, nowoczesne i przyjazne. Firma ponad wszystkim stawia samorealizację w miejscu pracy, atmosferę kreatywności i otwartości oraz możliwość nieskrępowanej wymiany pomysłów z innymi użytkownikami.

wework poland coworking

Cedet, którego oficjalne otwarcie zaplanowano na połowę maja. W trakcie rewitalizacji i rozbudowy zyskał nowe funkcjonalności. Dzięki nowoczesnej, w pełni przeszklonej fasadzie oraz wewnętrznemu patio wszystkie powierzchnie biurowe zyskały dostęp do światła dziennego. Cedet oferuje także unikalną jak na centrum miasta wielkość modułów najmu. Architektura nowego Cedet-u pozwalana elastyczny układ biur i ich efektywną aranżację w układzie typu open-space, jak również w podziale gabinetowym. Najemcy mają do dyspozycji także tzw. rowerownie z szatniami i natryskami.

Mikhail Konoplev, Dyrektor Generalny, WeWork Central & Eastern Europe, powiedział:

Polska zawsze dysponowała twórczą siłą roboczą i dobrze prosperującymi przedsiębiorstwami. Dziś Polska jest dynamicznie rozwijającą się gospodarką, stanowiącą przyjazne miejsce dla dużych biznesów. Naszą misją jest zapewnienie naszym członkom odpowiednich przestrzeni, społeczności, usług charakteryzujących się elastycznością, których potrzebują, aby wnieść swoją energię i odnaleźć inspirację do pracy. Jednocześnie dbając o odpowiednią współpracę z podobnie myślącymi ludźmi, którzy mogą pomóc im w rozwoju i osiągnięciu sukcesu.

coworing wework warszawa

 

Rynek nieruchomości w Warszawie to prawdziwa dżungla. Co chwilę pojawiają się plany na nowe inwestycje w Warszawie. Rynek pierwotny i rynek wtórny pełen jest ofert mieszkaniowych. potrzebne Ci są rekomendacje gdzie kupić mieszkanie? Szukasz informacji gdzie budują się nowe mieszkania w Warszawie? A może interesuje Cie wynajem mieszkania w Warszawie? Ten dział jest dla Ciebie. WaszaWawa.pl to nie tylko blog o kulturze i ludziach w stolicy. To również informacje o tym gdzie wynająć mieszkanie w Warszawie. To dział w którym w przystępny i przejrzysty sposób mówię o tym co nowego buduje się w Warszawie. Dzięki WaszaWawa.pl dowiesz się gdzie powstają nowe osiedla i gdzie warto kupić mieszkanie. Na bieżąco będziesz mógł śledzić rynek mieszkaniowy w Warszawie i podjąć decyzję czy warto wynająć mieszkanie w Warszawie. Rynek nieruchomości w Warszawie to nie tylko mieszkanie do wynajęcia czy mieszkanie na sprzedaż. To również najlepsze biura w Warszawie, miejskie przestrzenie które zasługują na pokazanie na blogu WaszaWawa.pl Na blogu pojawiać będą się również ciekawe projekty architektoniczne, architektura Warszawy i miejsca w których warto spędzić wolny czas w Warszawie.