Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Teatr Druga Strefa

CAN I BE WHTNEY? Teatr Druga Strefa ze spektaklem Tomasza Szczepanka

Teatr Druga Strefa to jedna z pierwszych warszawskich prywatnych scen repertuarowych oficjalnie założona w 1997 roku, choć działająca nieprzerwanie od roku 1989 (na początku jako nieinstytucjonalna grupa teatralna). Od 2006 roku siedziba teatru znajduje się w postindustrialnej przestrzeni przy Magazynowej 14a na Mokotowie.

WaszaWawa.pl zaprasza Was na spektakl, który otrzymał w tym roku nagrodę TUKANA na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w Nurcie OFF.

Teatr Druga Strefa  warszawa

39 Przeglad Piosenki Aktorskiej . Nurt OFF, Can I Be Whitney? reż. Tomasz Szczepanek
fot. Lukasz Giza / Przeglad Piosenki Aktorskiej

Tomasz Szczepanek nie umie śpiewać. Nie trafia w dźwięki, ma słabo postawiony głos, niedoskonałą dykcję i pewnie kilka innych problemów, o których jeszcze nie wie. Odkąd pamięta, zawsze chciał śpiewać… np. jak Whitney Houston.

Teatr Druga Strefa

39 Przegląd Piosenki Aktorskiej . Nurt OFF, Can I Be Whitney? reż. Tomasz Szczepanek
fot. Lukasz Giza / Przegląd Piosenki Aktorskiej

Piosenkarka, określana przez krytyków jako „The Voice”, od lat stanowi niedościgły wzór dla wokalistów na całym świecie. Czy biały mężczyzna z Ostrołęki może nauczyć się śpiewać jak czarnoskóra kobieta z New Jersey? Odpowiedzią na to pytanie będzie projekt „Can I be Whitney?”, w ramach którego Tomasz Szczepanek przejdzie trzymiesięczny trening wokalny, a jego rezultatami podzieli się na scenie.

Oczywiście w całym projekcie chodzi o coś jeszcze. Podobno Whitney Houston w trudnych chwilach zwykła mawiać do siebie i innych „Can I be me?”. Naciski ze strony producentów podtrzymywane przez oczekiwania publiczności skłoniły ją do stworzenia persony, jaką znamy ze sceny i ekranu: doskonałej pod każdym względem wokalistki i aktorki. Jednak, jak czas pokazał, był to zaledwie fragment jej barwnej, wieloaspektowej osobowości.

Każdy z nas spełnia czyjeś oczekiwania, a jednocześnie chce być sobą – cokolwiek znaczy „być sobą”. O tym także będzie ten projekt.

 

Projekt powstał w ramach 39. PPA Nurt Off
Bilety online 30,00 zł | Bilety w kasie teatru 35,00 zł
W repertuarze 15 i 16 czerwca 2018

 

Zastanawiasz się na co do teatru? WaszaWawa to aktualny repertuar teatrów w Warszawie. Premiery teatralne, wydarzenia artystyczne w Warszawie, koncerty. Właśnie tu! Szukasz informacji co w warszawskich teatrach? Gdzie kupisz tanie bilety do teatru? WaszaWawa to najlepsze spektakle, przedstawienia teatralne, zapowiedzi oraz premiery. Bądź na bieżąco z wydarzeniami. Teatr – najważniejsze spektakle. Premiery, ostatnie spektakle. Sceny amatorskie i niezwykłe widowiska. Teatr państwowy, teatr prywatny czy teatr amatorski. Tu znajdziesz darmowe informacje o biletach na spektakle i wydarzeniach około teatralnych. Szukasz informacji o tym co w Warszawie. Poznaj WaszaWawa najlepszy blog z darmową bazą imprez w Warszawie! Wydarzenia, imprezy, atrakcje. Darmowe imprezy, koncerty, zaproszenia na imprezy