Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Szukasz najlepszych kulinarnych miejsc w Warszawie? Poznaj listę laureatów Best of Warsaw.

Wczoraj, 19 stycznia, zostały przyznane nagrody Best of Warsaw 2016. Anglojęzyczny magazyn Warsaw Insider po raz 13. wyróżnił najlepsze miejsca i postacie gastronomicznej mapy Warszawy. Uroczysta gala odbyła się w Kitchen Gallery w Hotelu Sofitel Victoria.

W kategorii Fine Dining bezapelacyjnie wygrała Nolita. Najlepszym szefem kuchni został Krzysztof Rabek, właściciel docenionej Odette. W kategorii Modern Polish wyróżnienie otrzymała Mała Polana Smaków, zaś nagrodą Upscale Casular Dining podzieliły się dwa wyjątkowe miejsca warszawskiego Powiśla: restauracja Dyletanci oraz Rozbrat 20. Casual Dining wygrał MOD. Jury przyznało również nagrodę specjalną dla kulinarnego Game Changera stolicy, którym został Nocny Market. Drugą nagrodę specjalną otrzymał Daniel Pawełek,  uznany za Najlepszego Restauratora 2016 roku.

O wyborze zwycięzców zadecydowali rozpoznawalni autorzy i krytycy kulinarnego świata Warszawy, do których należą: Agata Michalak, założycielka magazynu KUKBUK; Joanna Mroz, autorka znanego froblog.pl; Małgorzata Minta, uznawana za jedną z najlepszych autorek kulinarnych w Polsce (mintaeats.com); Marta Glinka, autorka restaurantica.pl, a także redakcja magazynu Warsaw Insider.

Fine Dining
Nominowani
Atelier Amaro
La Rotisserie
Nolita
Salto
Senses

BoW_2016_Nolita

Zwycięzca
Nolita

Best Chef
Nominowani
Michał Gniadek
Trisno Hamid (MOD)
Andrzej Polan (Mała Polana Smakó)
Krzysztof Rabek (Pop Up Ferment / Odette)
Sebastian Wełpa (Ale Wino)

BoW_2016_Rabek

Zwycięzca
Krzysztof Rabek

Game Changer
Nocny Market

BoW_2016_Noncy_market

Modern Polish
Nominowani
Elixir by Dom Wódki
Mała Polana Smaków
Opasły Tom
Solec 44
Zielony Niedźwiedź

BoW_2016_Mala_Polona_Smakow

Zwycięzca
Mała Polana Smaków

Upscale Casual Dining
Nominowani
Dyletanci
Joseph’s Bistro & Wine
Kieliszki Na Próźnej
Opasły Tom
Plato
Rozbrat 20

BoW_2016_Dyletanci

Zwycięzca
Dyletanci / Rozbrat 20

Casual Dining
Nominowani
Bibenda
La Sirena
MOD
Sato Gotuje
Uki Uki

BoW_2016_MOD

Zwycięzca
MOD

Restaurateur
Daniel Pawełek
(Butchery & Wine / Brasserie Warszawa, Kieliszki Na Hożej, Kieliszki Na Próźnej)

 

Zastanawiasz się gdzie zjeść w Warszawie? Poznaj sprawdzone restauracje w Warszawie. Gdzie zjeść w warszawie po 22 lub gdzie w Warszawie na piwo. Niezależne opinie, recenzje i oceny. Tylko sprawdzone restauracje w Warszawie. Nie czekaj! Poznaj i dziel się rekomendacjami. Przeczytaj na najpopularniejszym blogu o Warszawie. Naszła Was gastrofaza i jesteście ciekawi gdzie jest najlepszy kebab w Warszawie. Chcecie zamówić coś z Uber Eats, ale nie wiecie która restauracja w Warszawie jest najlepsza? Planujecie zabrać dziewczynę na randkę i potrzeba dobra restauracja na kolacje. Po to właśnie jest ten blog! Dzięki kategorii Warszawa na talerzu poznacie najbardziej sprawdzone miejsca i uczciwe rekomendacje. Dowiecie się gdzie zjeść w Warszawie z dziewczyną i gdzie pójść na piwo z kumplami! Jeżeli nie chcecie ruszać się z domu, to również tu znajdziecie rekomendacje, która pizza nocą jest najlepsza, skąd zamówić włoskie jedzenie w Warszawie lub kto dostarcza najlepszy catering w Warszawie. Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie wyjątkowe miejsce, pełne ciekawych opinii.