Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

Apartamenty Foksal 13/15

Apartamenty Foksal 13/15. Ta rewitalizacja robi wrażenie!

Ulica Foksal już od XIX wieku należy do najbardziej prestiżowych adresów w Warszawie. Ta niezwykle piękna i kameralna enklawa znajduje się w historycznym centrum miasta, tuż obok reprezentacyjnego Traktu Królewskiego i najważniejszych zabytków stolicy. W jej najbliższym sąsiedztwie znajdują się czołowe instytucje kultury i sztuki, wykwintne restauracje, eleganckie hotele i butiki luksusowych marek.

 

Ulica Foksal od początku swojego istnienia była adresem dla elit. W XVIII w. powstał tu elegancki ogród miejski, wzorowany na londyńskim parku Vauxhall, w którym organizowano bale i widowiska. W kolejnym stuleciu wzdłuż dawnej ogrodowej alei swoje pałace i rezydencje zaczęła wznosić warszawska arystokracja i burżuazja. W dwudziestoleciu międzywojennym ulica Foksal stała się ulubionym miejscem spotkań śmietanki towarzyskiej stolicy, która spędzała czas w owianych sławą kawiarniach Café Snob i Café Bodo.

apartamenty foksal ceny

Kamienice Foksal 13/15 to unikalne zabytki warszawskiej architektury okresu belle epoque. Jako jedne z nielicznych budynków śródmieścia ocalały z wojennej pożogi w niemal nienaruszonym stanie, dzięki czemu do dziś można tu poczuć atmosferę „Paryża Północy” – jak mawiano na przedwojenną Warszawę

W latach 1895-1898 pod adresem Foksal 13 i 15 powstały dwie luksusowe kamienice, które zaprojektował i zbudował architekt Artur Otton Spitzbarth. Od początku były one domem wielu znamienitych postaci, zasłużonych dla polskiej kultury i państwowości, takich jak bohater wojenny major Kazimierz Kubala, malarz Zygmunt Badowski czy poeta Stefan Napierski.

ghelamco foksal sprzedaz

W dwudziestoleciu międzywojennym zamieszkiwali tu również posłowie i senatorowie odrodzonej Polski, m.in. Stanisław Grabski, Ignacy Radlicki, Juliusz Zdanowski i Emil Godlewski. W latach 30. kamienica Foksal 13 stała się własnością słynnego przedsiębiorcy i „króla czekolady” – Jana Wedla, który przebudował ją i wyposażył w liczne nowoczesne udogodnienia, m.in. pierwszą w Warszawie panoramiczną windę.

Foksal 13/15 to unikalny przykład architektury Warszawy z okresu belle epoque. We wspaniałych wnętrzach kamienic można obcować z autentycznymi dziełami najlepszych XIX-wiecznych rzemieślników i artystów.

Na jednej z klatek schodowych do dziś przetrwały niezwykłe malowidła przedstawiające putta, które były popularnym motywem w sztuce renesansu i baroku.

W Foksal 13/15 powstanie 55 luksusowych apartamentów o zróżnicowanej powierzchni od 47 do 260 m kw. Każdy z nich będzie wyjątkowy dzięki funkcjonalnym, dostosowanym do współczesnych standardów rozkładom pomieszczeń, najwyższej jakości materiałom wykończeniowym i zachowanym we wnętrzach zabytkowym elementom dekoracyjnym.

foksal 13 film

Odrestaurowane historyczne wnętrza łączyć będą klasyczne piękno z nowoczesnym designem autorstwa renomowanego holenderskiego projektanta – Erica Kustera, twórcy luksusowych aranżacji i wielokrotnego laureata European Property Awards.

Apartamenty Foksal 13/15 zapewnią swoim mieszkańcom liczne luksusowe udogodnienia, które podniosą komfort zabytkowych wnętrz do niespotykanego dotąd w Polsce poziomu.

Przyszli lokatorzy do swojej dyspozycji będą mieć ekskluzywne SPA z sauną i jacuzzi, salę fitness, podziemny garaż z nowoczesnymi platformami parkingowymi oraz przestronny taras ze strefą koktajlową na ostatniej kondygnacji kamienic, skąd roztaczać się będą wspaniałe widoki na centrum Warszawy. Niezwykłym rozwiązaniem będą pokoje gościnne na wyłączny użytek lokatorów, którzy w komfortowych warunkach przyjmą w nich swoich bliskich.

 foksal 13 15 historia

Sercem obu kamienic Foksal 13/15 będą pięknie odrestaurowane, połączone ze sobą wewnętrzne dziedzińce. Jeden z nich zyska szklane zadaszenie, tworząc komfortowe patio z recepcją i strefą spotkań, gdzie mieszkańcy i ich goście będą mogli porozmawiać przy kawie lub herbacie.

Dopełnieniem luksusowego charakteru Foksal 13/15 będą usługi w zakresie osobistego concierge. Profesjonalne doradztwo i pomoc, z których będą korzystać mieszkańcy rezydencji nie tylko zapewnią codzienne wsparcie, ale uczynią życie jeszcze bardziej komfortowym.

ulica foksal warszawa

 

Rynek nieruchomości w Warszawie to prawdziwa dżungla. Co chwilę pojawiają się plany na nowe inwestycje w Warszawie. Rynek pierwotny i rynek wtórny pełen jest ofert mieszkaniowych. potrzebne Ci są rekomendacje gdzie kupić mieszkanie? Szukasz informacji gdzie budują się nowe mieszkania w Warszawie? A może interesuje Cie wynajem mieszkania w Warszawie? Ten dział jest dla Ciebie. WaszaWawa.pl to nie tylko blog o kulturze i ludziach w stolicy. To również informacje o tym gdzie wynająć mieszkanie w Warszawie. To dział w którym w przystępny i przejrzysty sposób mówię o tym co nowego buduje się w Warszawie. Dzięki WaszaWawa.pl dowiesz się gdzie powstają nowe osiedla i gdzie warto kupić mieszkanie. Na bieżąco będziesz mógł śledzić rynek mieszkaniowy w Warszawie i podjąć decyzję czy warto wynająć mieszkanie w Warszawie. Rynek nieruchomości w Warszawie to nie tylko mieszkanie do wynajęcia czy mieszkanie na sprzedaż. To również najlepsze biura w Warszawie, miejskie przestrzenie które zasługują na pokazanie na blogu WaszaWawa.pl Na blogu pojawiać będą się również ciekawe projekty architektoniczne, architektura Warszawy i miejsca w których warto spędzić wolny czas w Warszawie.