Follow us on social

Co w Warszawie

Follow us on social

anioł film

Anioł – argentyński kandydat do Oscara już na ekranach warszawskich kin

Anioł to argentyński kandydat do Oscara 2019 – wyprodukowany przez Pedro Almodóvara i twórców „Dzikich historii”.  Premierowo prezentowany w prestiżowej sekcji Un Certain Regard 71. MFF w Cannes.

Anioł jest historią opartą na prawdziwej historii seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci”. Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlitos o twarzy anioła (Lorenzo Ferro) przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść.

anioł trailer

To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy w nowej szkole spotyka Ramona (Chino Darín) natychmiast stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną ryzykownych przygód, namiętnej miłości i mrocznej zbrodni. Porywająca historia. Stylistyczny majstersztyk. Wizualna uczta.

Luis Ortega zainspirował się prawdziwą historią Carla Robledo Pucha zwanego „Czarnym Aniołem” złodziejem, który zabił jedenaście osób w 1971 i 1972 roku. Wydaje się, że dokonanie zabójstw było dla niego abstrakcją.

anioł trailer

Robledo znajdował się pod wpływem obowiązującej w tamtym okresie teorii lombrozjańskiej. Opierała się ona na deterministycznej koncepcji prawa karnego zakładającej, że każde ludzkie zachowanie, w tym także przestępcze, jest warunkowane określonymi czynnikami, które nie są kontrolowane przez człowieka.

filmy almodovara

Według tej teorii brzydota staje się motywem do popełniania przestępstw (urodzeni kryminaliści mają wyłupiaste oczy, ciemną skórę, haczykowate nosy, szerokie czoła i krzywe zęby). Robledo był inny. Jego pochodzenie i sympatyczny wygląd okazały się doskonałymi czynnikami przeczącymi tradycyjnemu opisowi mordercy.

Z tej fascynującej mieszanki reżyser stworzył fikcyjną postać Carlita różniącego się znacznie od prawdziwego „potwora” Robledo. Dziś, po ponad czterdziestu pięciu latach więzienia, Carlos Robledo Puch jest najdłużej przebywającym w zakładzie karnym więźniem w historii Argentyny.

 

REALIZATORZY  

reżyseria

Luis Ortega

scenariusz

Luis Ortega, Rodolfo Palacios, Sergio Olguín

zdjęcia

Julián Apezteguía

montaż

Guillermo Gatti

producent

Hugo Sigman, Sebastián Ortega, Pedro Almodóvar, Agustín Almodóvar

 

OBSADA

Carlitos – Lorenzo Ferro

Ramón – Chino Darín

José – Daniel Fanego

Ana María – Mercedes Morán

Aurora – Cecilia Roth

Héctor – Luis Gnecco

O FILMIE

tytuł oryginalny

El Angel

kraj produkcji

Argentyna, Hiszpania 2018

produkcja

Kramer & Sigman Films / Underground Producciones / El Deseo

gatunek – kryminał, dramat, biograficzny

czas – 110 min.

dystrybucja w Polsce: Best Film CO

 

amodowar anioł film

anioł film

anioł film 2019

filmy almodovara

anioł trailer

anioł repertuar kin

anioł trailer

anioł almodovar repertuar

 

Kino – Masz ochotę wybrać się do kina na film? Kochasz multipleks czy wolisz kino niszowe? WaszaWawa.pl to idealny blog dla Ciebie i Twoich znajomych. Dzięki WaszaWawa.pl poznasz bieżący repertuar kin. Dowiesz się o nowościach filmowych oraz w jakim kinie grają Twój film. Blog WaszaWawa publikuje informacje o nowościach filmowych, premierach Warszawie. Dzięki niemu dowiesz się gdzie i kiedy Twój film wchodzi do kin. Zdobędziesz bilety do kina, jako pierwszy zobaczysz najnowszy trailer filmu i dowiesz się o ciekawych wydarzeniach filmowych w Warszawie. WaszaWawa to darmowa baza najważniejszych informacji na temat filmów w Warszawie. Premiery filmowe, repertuar kin, co warto zobaczyć w kinie, jakie filmy warto obejrzeć, poznasz film który zarobił najwięcej pieniędzy. Jakie kina w Warszawie grają teraz Twój film? Ten blog to dla Ciebie doskonała baza wiedzy.