Loading Posts...

World Wide Warsaw 2017: TRZYDNIOWY FINAŁ

11 wydarzeń z 13 gwiazdami na przestrzeni miesiąca – trzecia edycja World Wide Warsaw jest bardzo pracowita. Przed nami ostatni weekend z WWW 2017, podczas którego będzie okazja pobujać się do jazzu i soulu, oraz tańczyć do rana przy housie i techno. Wszystko to podane przez muzyczne gwiazdy światowego formatu.

Finałowy weekend festiwalu to idea WWW w pigułce: pokazać jak najwięcej twarzy nowej muzyki, jej różne odmiany od koncertów po DJ-sety, od spokojnych wokali po ciężkie repetytywne melodie. Na Finał organizatorzy wytypowali 5 mocnych nazwisk, część z nich w Warszawie po raz pierwszy, za innymi stolica zdążyła się już bardzo stęsknić.

Omar S to stary wyjadacz z elektronicznej mekki Detroit, który przez lata tworzenia muzyki nigdy nie nagiął swojej wiary w indywidualną muzyczną wizję. Jego produkcje wychodziły tylko w jednym labelu – jego własnym. Nie posiada konta na żadnym portalu społecznościowym, nie stara się być widoczny w mediach, nie interesuje go ogólnoświatowy poklask, który i tak zdobywa będąc jednym z najciekawszych twórców ostatniej dekady. Zeszłoroczny album „The Best” według wielu mediów był jednym z najjaśniej świecących wydawnictw ostatnich 12 miesięcy. Omar S to nie tylko wspaniały producent, to również djski mistrz, którego sety oczarowują i przenoszą słuchaczy do innego wymiaru swoim tanecznym ale często również nostalgicznym brzmieniem.

Obok niego zagra Mall Grab, czyli 22-latek z Australii. Nie potrzebował on wiele czasu, aby trafić po raz pierwszy w karierze do top 100 najlepszych djów według czytelników Resident Advisor. Jego housowe melodyjne utwory zdobywają parkiety na całym świecie, a sam Mall Grab gra na wielu istotnych festiwalach. Występ w Warszawie to jego polski debiut, warto sprawdzić jak te dwa bieguny housu zderzają się na jednej imprezie.

Drugą salę przyjmuje ekipa legendarnego 1500m2, pod nadzorem głównodowodzącego: bshosy na scenie tej wystąpią: AGIM live, Sovvinsky i Pitti Schmitti. Na głównej o warm up i solidną końcówkę zadbają MKO i wants.

Dzień po wyjątkowym pokazie najlepszego house’u w wykonaniu Omara S i Mall Graba przyjdzie czas, aby World Wide Warsaw zaprezentowało słuchaczom również mocniejsze brzmienia cztery na cztery. Festiwalowym headlinerem techno będzie wyczekiwany przez wielu DVS1.

DVS1 to pochodzący z Ameryki DJ i producent, który w bardzo krótkim czasie stał się jednym z najciekawszych technicznych didżejów na całym świecie. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom zarówno djskim, jak i producenckim artysta rozkochał w sobie fanów odlschoolowego brzmienia, oraz tych, dla których techno to świeże odkrycie. Pierwszy raz mogliśmy o nim usłyszeć w 2009, gdy do sprzedaży trafiło jego debiutanckie wydawnictwo wydane przez label Bena Klocka – Klockworks. Przez następne lata DVS1 powracał do Klockworks, ale głównie skupił się na promocji swoich wydawnictw we własnym labelu HUSH. Jesteśmy pewni, że człowiek, który jest rezydentem kultowego Berghain, posiadacz niemalże 40,000 różnych winyli na chwilę zamieni Warszawę w europejską stolicę techno.

Na głównej scenie DVS1 zagra w następującej asyście: Essence, Tika Milano i Sept. Drugą scenę przejmuje Nowa Jerozolima, czyli zatańczycie tam jak wam zagrają rezydenci klubu: Delaplaya, Kuba Otłowski, Tom Palash oraz Truant.

Koncertową perełką w line-upie WWW2017 jest występ Thundercata, który zawita do Warszawy dzięki kooperacji World Wide Warsaw i Agencji Go Ahead. Artysta kazał na siebie czekać zdecydowanie zbyt długo, w końcu jednak zagra w stolicy w klimatycznej przestrzeni nowego klubu NIEBO. Dla fanów funku, jazzu, soulu oraz hip-hopu,czy elektroniki jest to absolutne must see.

Urodzony w 1984 roku Stephen Burner zaczynał wcześnie. Już w wieku lat 15 mógł się poszczycić rozpoznawalnością w Niemczech jako członek boy bandu No Curfew. Rok później ze świata popu przeniósł się do trash metalu stając się członkiem legendarnego zespołu Suicidal Tendencies. Przez następne lata muzyk współpracował z muzyczną śmietanką Ameryki. Nagrywał na płytach takich artystów jak Erykah Badu, Mac Miller, Bilal, Childish Gambino, Kendrick Lamar czy Taylor McFerrin. Szansa poznania tak szerokiego spektrum twórców pozwoliła mu uwierzyć we własne umiejętności i podjąć ryzyko wydania swojego debiutanckiego albumu „The Golden Age of Apocalypse”, który trafił do fanów w 2011 roku. Od tego czasu Thundercat stawał się coraz istotniejszą postacią na scenie muzycznej, a zwieńczeniem tego okresu jest wydany rok temu minialbum „The Beyond/Where the Giants Roam” według wielu dziennikarzy uznawany, za jedno z najlepszych wydawnictw 2015 roku. Teraz fani mogą być pewni, że do kolejnego wydawnictwa artysty jest już bardzo blisko. I warto się przygotować na kolejny kamień milowy w karierze Thundercata, bo jego akcje znają tylko jeden kierunek – górę.

Wisienką na torcie tegorocznego składu jest koncert Samphy w warszawskiej Proximie. Ponownie przy współpracy z Agencją Go Ahead organizatorzy postawili na artystę zupełnie wyjątkowego, krtórego debiutacki album Process brzmi w stacjach radiowych od momentu ogłoszenia pierwszego utworu.

Długo wyczekiwany pierwszy koncert Samphy na jesieni w Hybrydach swoją magią i kameralnym klimatem pozostawił niedosyt. Niewielu mogło się zachwycić hipnotycznym głosem i wirtuozerią artysty, gdyż bilety znikały w okamgnieniu i koncert został wyprzedany. Obecne na wydarzeniu media prześcigały się w entuzjastycznych recenzjach, co jeszcze mocniej podsyciło pragnienie powtórki. Na szczęście nie trzeba było długo czekać na ponowny występ w stolicy. Sampha wypuścił  „Process” 3 lutego 2017, jego zapowiedź – singiel „Blood On Me” zachwycił przejmującym wokalem połączonym z eklektycznym brzmieniem elektroniki, pianina i bębnów.

Sampha kazał fanom długo czekać na pełnię kariery solowej. Dość powiedzieć, że ostatnie jego wydawnictwo trafiło do nas w 2013 roku i była to EP-ka “Dual”. Od tego czasu co jakiś czas wyciekały informację, że muzyk jest bliski skończenia swojego albumu, albo przynajmniej wydania singla, ale trzeba było czekać aż do września 2016, by dostać nowy solowy utwór i zapowiedź pełnoprawnego debiutu. Przez ostatnie trzy lata Sampha jednak nie próżnował. Jego wokal docenili tacy muzycy jak Drake, Kanye West, Frank Ocean czy Solange, u których pojawiał się gościnnie uświetniając szeroko rozpoznawalne utwory.

Jego drugi występ w Warszawie będzie czymś całkowicie nowym. W innym składzie, z inną setlistą, opromieniony premierą “Process” Sampha po raz kolejny zaczaruje swoich fanów i potwierdzi, że to jego głos jest przyszłością nowej muzyki. Na festiwalu World Wide Warsaw obejmie rolę headlinera, jako najjaśniejszy punkt koncertowej części 3 edycji wydarzenia.

World Wide Warsaw 2017: TRZYDNIOWY FINAŁ

Omar S, Mall Grab – 17.03.2017, Jasna 1

Thundercat – 18.03, NIEBO

DVS1 – 18.03, Jasna 1

Sampha – 19.03, Proxima

Bilety: www.goingapp.pl/www


Leave a Comment